З 21 по 24 травня у Польщі проходить 54 Варшавська міжнародна книжкова виставка-ярмарок.
Цього року у Варшаві свої книги представляють усі польські видавці та представники з-понад тридцяти країн світу. «Криза не впливає на нас. Впевнений, що це буде велике свято з величезною кількістю драйву, презентацій, натовпом відвідувачів і книжкових прем’єр», – цитує Польське радіо представника Варшавського книжкового ярмарку Roman Czejarek.
Почесним гостем 54 Варшавського міжнародного книжкового ярмарку є Рада Європи, яка цього року відзначає своє 60-річчя. До цієї події видано спеціальну книгу, яку вперше буде презентовано саме у Варшаві.
Нагадаємо, що Україна була Почесним гостем 52-ої Варшавської виставки-ярмарку. Оскільки цього року Варшавський ярмарок не ввійшов до переліку міжнародних виставкових заходів, що фінансуються з Державного бюджету, Держкомтелерадіо запропонував видавцям взяти участь у цьому престижному міжнародному заході за принципом дольової участі у фінансуванні. До того ж Держкомтелерадіо було досягнуто домовленостей з організаторами Варшавської виставки-ярмарку щодо представлення безоплатної виставкової площі для Національного стенду України. У відповідь Держкомтелерадіо запросив польських видавців взяти участь у V Київській міжнародній книжковій виставці-ярмарку на паритетних умовах.
В українській експозиції - понад 200 найменувань книжок, що було видано відомими вітчизняними видавництвами („Наш час”, „Махаон”, „Мистецтво”, „Веселка”, „Грані-Т”, Видавництво Старого Лева, „Фоліо”, „Етнос”, Либідь”, „За друга”, „Школа” тощо). Окреме місце в експозиції посідають книжки, що були видані за державною програмою „Українська книга”.
Традиційно у програмі Варшавської міжнародної книжкової виставки-ярмарку – зустрічі з відомими всьому світові письменниками, автограф-сесії. Одним із найвідоміших гостей книжкового ярмарку, за повідомленням Польського радіо, буде італійський письменник Claudio Magris, який не раз вже з’являвся у переліку кандидатів на Нобелівську премію в галузі літератури. Він відомий своїм захопленням Центральною Європою. У книжці «Danube or Microcosms» Claudio Magris високо поціновує багатокультурність італійського, німецького та слов’янського прикордоння.
Ярмарок також збере найкращих представників польської літератури. Відвідувачі можуть зустрітися із Adam’ом Zagajewski, поетом і есеїстом, який вже опублікував п’ять книжок віршів англійською мовою. У Сполучених Штатах Америки він відомий насамперед за поемою Try To Praise The Mutilated Word, яка стала популярна, щойно видавництво The New Yorker опублікувало її через кілька днів після трагедії 11 вересня. Серед інших відомих польських письменників, що гостюватимуть на 54 Варшавському міжнародному книжковому ярмарку, – Roma Ligocka, Antoni Libera, Marek Edelman, Jacek Dukaj, Jerzy Pilch та Wladyslaw Bartoszewski. Ще одним дуже цікавим заходом Варшавського книжкового ярмарку буде виставка фотографій Zygmunt’а Bauman’а, зібраних за тематикою «Життя у контексті: Дискусія щодо того, що позаду, і того, що попереду». Зазвичай, Варшавський міжнародний книжковий ярмарок розпочинається з урочистої церемонії відкриття. Перший день книжкового ярмарку відкритий тільки для фахівців. У суботу та неділю Палац культури і науки у Варшаві зможуть відвідати усі шанувальники книжок.