Підведені підсумки діяльності державних ТРК в 2012 році
опубліковано 18 січня 2013 року о 16:40

Підсумки діяльності державних ТРК в 2012 році

Прийнято Концепцію діяльності та розвитку Державної телерадіокомпанії «Культура». Затверджено План заходів щодо реалізації Концепції. Зокрема, вжито заходів щодо модернізації апаратно-студійного комплексу ДТРК «Культура».

У сфері телебачення і радіомовлення результати проведеної роботи у 2012 році свідчать про збільшення частки постійної аудиторії державних мовників:

– «Перший Національний» - збільшення частки в 3,2 рази (постійна аудиторія не менше 1,6 млн. глядачів), разом з тим аудиторія випусків новин зросла у 4 рази. Канал впевнено входить у шістку найпопулярніших каналів країни;

– Українське радіо за даними «TNS Ukraine» досягло частки 17% (аудиторія 35+);

 обласні телерадіокомпанії збільшили аудиторію в 1,8 рази.

З початку 2012 року всі державні телерадіоорганізації перейшли на цілодобове мовлення у цифровому стандарті. У звязку з цим здійснено значний обсяг робіт щодо покращення взаємодії між ОДТРК, а також вдосконалення формування державного замовлення на виробництво та трансляцію телерадіопрограм, вироблених для державних потреб.

Державне замовлення у 2012 році передбачало одночасне виробництво і трансляцію телепрограм як в аналоговому, так і цифровому стандартах у річних обсягах 129656,6 годин та 229852,4 години відповідно; на супутникове телемовлення - 35098,1 годин; на виробництво і трансляцію радіопрограм -137681,0 година.

У 2012 році продовжено надання інформаційної підтримки відповідальним за напрями реформ центральним органам виконавчої влади в частині широкого висвітлення заходів, що реалізуються, анонсування подій щодо стану реалізації етапів конкретної реформи, розміщення в ефірі державних телерадіокомпаній соціальної реклами, спрямованої на популяризацію і роз’яснення суті, а також позитивних наслідків від впровадження реформ та інших заходів, спрямованих на соціально-економічне зростання країни.

Щоденне інформування забезпечується в рамках інформаційних випусків новин, окремих рубрик та циклових інформаційно-аналітичних програм, тощо.

Налагоджено ефективну систему обміну контентом між всіма державними телерадіокомпаніями для оперативного формування новин, яка не поступається жодному комерційному каналу.

У вечірньому прайм-таймі всіх каналів запроваджено лінійки щоденних інформаційно-аналітичних програм про впровадження економічних реформ та соціальних ініціатив Президента України. Загалом цій тематиці у минулому році було присвячено майже 31 тисячу матеріалів.

Разом з тим, створено спеціальні тематичні інформаційно-публіцистичні та науково-просвітницькі програми, в яких участь беруть як представники влади так і фахівці галузей, експерти, науковці, громадськість.

В 2012 році в рамках державного замовлення обсяг програм, адаптованих для сприйняття особами з вадами слуху, було збільшено в порівнянні з 2011 роком. Крім інформаційних випусків новин, жестовою мовою або субтитруванням у 2012 році забезпечено також виробництво інформаційно-аналітичних, тематичних і дитячих програм. Загальний обсяг виробленого власними силами телепродукту у 2012 році склав: з перекладом жестовою мовою - 5247,6 годин та з субтитруванням 1006,9 годин (разом - 6254,5 години). Обсяги показу цих телепрограм державними телерадіокомпаніями у 2012 році становив з перекладом жестовою мовою - 13347,7 годин, з субтитруванням - 3135,7 годин (разом - 16483,4 години). Це складає 12% і 7,2% від обсягів державного замовлення в аналоговому і цифровому стандартах відповідно.

Проведено технічний аудит ОДТРК та визначені основні напрями технічної модернізації компаній. Придбані та введені в експлуатацію найсучасніші комплекти обладнання великих апаратно-студійних блоків Луганської, Кіровоградської, Черкаської ОДТРК, ДТРК «Крим». Побудовано та оснащено нову радіостудію Черкаської ОДТРК. Відремонтовано та оснащено новий комплекс виробництва новин Львівської ОДТРК. Побудовано нову, пересувну телевізійну станцію Кіровоградської ОДТРК, що дозволить оперативно та якісно висвітлювати будь-які події центральної частини країни. Найсучаснішим обладнанням модернізовано ПТС для каналу “Культура”.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2012 № 245 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення» у 2012 році відбувалося забезпечення окремих категорій громадян засобами приймання сигналів цифрового телевізійного мовлення. Всього було придбано та доставлено 792 250 приладів.

Проводилася широка інформаційна кампанія щодо переходу України на цифрові стандарти мовлення. Загальна кількість відповідних матеріалів в ефірі державних телерадіоорганізацій склала більше 53 тисяч.

З метою сприяння забезпеченню умов для рівного доступу учасників виборчого процесу до засобів масової інформації під час виборів до Верховної Ради України було організовано роботу Організаційно-моніторингового центру «ЗМІ на виборах 2012», який проводив моніторинг ефірів провідних телекомпаній, інформаційних інтернет-ресурсів країни та аналіз судових рішень за участю суб’єктів виборчого процесу та ЗМІ.

В ефірі державних телерадіокомпаній транслювалися рекламні відео- та аудіоролики, надані представниками ОБРЄ. Ролики виходили не менше шести разів на добу та сприяли чесному і прозорому процесу волевиявлення громадян, підвищували їх правову обізнаність. Соціальні рекламні ролики демонструвалися в ефірі державних телерадіокомпаній більше 4000 разів.

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux