• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Підбито підсумки розвитку інформаційної та видавничої сфер України у першому півріччі 2008 року
опубліковано 01 серпня 2008 року о 10:35

Колегія Держкомтелерадіо підбила підсумки розвитку інформаційної та видавничої сфер України у першому півріччі поточного року. Увагу було зосереджено на питаннях забезпечення інформаційної безпеки країни, подальшому удосконаленні законодавства в інформаційній сфері, роботі над впровадженням цифрового та створенням суспільного телерадіомовлення, підготовці до Євро-2012.

 

Про підсумки розвитку інформаційної та видавничої сфер України за перше півріччя 2008 року колегію Держкомтелерадіо поінформував тимчасово виконуючий обов’язки Голови Комітету Анатолій Мураховський. Він зазначив, що звітний період характеризувався особливою увагою суспільства до питань інформаційної та видавничої сфер, забезпечення інформаційного суверенітету країни, гарантування її інформаційної безпеки.

На виконання Указу Президента «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 березня 2008 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення інформаційної безпеки України» Комітет підготував пропозиції щодо вдосконалення державного управління в інформаційній сфері, чіткого визначення повноважень та організації ефективної взаємодії органів державної влади із забезпечення національної безпеки в інформаційній сфері. На розгляд Уряду надіслано План заходів щодо сприяння розвитку конкуренції та запобігання монополізму у сферах телекомунікацій, телебачення, радіомовлення і друкованих засобах масової інформації, триває робота над проектом Концепції національної інформаційної політики України. Анатолій Мураховський відзначив, що значну увагу було і надалі буде зосереджено на питаннях розвитку інформаційного простору Кримського півострова.

У першому півріччі 2008 року Комітет продовжив роботу з удосконалення законодавства, що унормовує інформаційну сферу, та приведення його у відповідність до вимог міжнародного права. На розгляд Верховної Ради України внесено проекти законів України «Про захист професійної діяльності журналістів», «Про внесення змін до Закону України «Про внесення змін до статті 9 Закону України «Про оренду державного і комунального майна».

Не зменшилася увага Держкомтелерадіо до роботи над створенням суспільного телерадіомовлення та впровадженням цифрового телебачення і радіомовлення. У першому півріччі цього року визначено загальні засади утворення і функціонування суспільного телерадіомовлення, окреслено подальший статус Національної телекомпанії України та Національної радіокомпанії України. Відповідно до Плану розвитку телерадіоінформаційного простору України продовжено реалізацію заходів Державної програми впровадження цифрового телерадіомовлення.

Пріоритетним напрямком діяльності Комітету стало питання підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу у 2012 році.

Так, на базі Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» розпочалася робота із створення Інформаційного центру «Євро-2012 – Україна» та відповідних інформаційних центрів у містах, що прийматимуть в Україні фінал чемпіонату Європи з футболу. На них покладається реалізація завдань інформаційного забезпечення підготовки до Євро-2012, поширення інформаційно-аналітичних матеріалів та повідомлень для ЗМІ, оприлюднення інформації про проведення конкурсів з пошуку інвесторів, із закупівлі товарів, тощо. Анатолій Мураховський повідомив, що для координації робіт стосовно підготовки та проведення Євро-2012 в апараті Комітету утворено окремий структурний підрозділ. На часі – укомплектування його кваліфікованими кадрами, які будуть спроможні вирішувати весь комплекс поставлених перед Комітетом завдань.

На жаль, не вирішеним залишилося питання збільшення обсягів видатків на забезпечення функції з трансляції телерадіопрограм. При потребі галузі телебачення й радіомовлення у видатках на 2008 рік за програмою «Трансляція телерадіопрограм, вироблених для державних потреб» у сумі 194,17 млн. грн, державним бюджетом передбачено лише 77,66 млн. грн, тобто в 2,5 рази менше необхідних видатків.

 

У звітному періоді Комітет зберіг позитивну динаміку розвитку книговидавничої галузі, що свідчить про формування цілісної стратегії українського книговидання. У першому півріччі 2008 року розроблено проект Концепції Державної цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції на 2009-2012 роки, нову редакцію Закону України «Про видавничу справу», законопроект щодо державної підтримки розвитку книговидавничої справи в Україні.

Чимало уваги було надано міжнародній виставковій діяльності, яку Комітет розглядає як ефективний засіб популяризації у світі духовних надбань українського народу: українська делегація вітчизняних видавництв та видавничих організацій взяла участь у роботі XV Мінської міжнародної книжкової виставки-ярмарку та 53-го Варшавського міжнародного книжкового ярмарку. На черзі – проведення IV Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарку та участь України, як почесного гостя, у ХХІ Московській міжнародній книжковій виставці-ярмарку. «Ми докладемо усіх зусиль для успішної реалізації цих заходів, що безумовно сприятимуть зміцненню позитивного міжнародного іміджу нашої країни, і надалі працюватимемо над ефективним розв’язанням проблем галузі, розвитку національного інформаційного простору, інформаційної самодостатності нашої країни», – зазначив у підсумку своєї доповіді Анатолій Мураховський.

Також члени колегії ухвалили розроблену департаментом телебачення та радіомовлення Комітету методику визначення штатної чисельності обласної (регіональної) державної телерадіокомпанії та нагородили працівників інформаційної та видавничої сфер України.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux