Перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак: "Червоний мак - символ пам'яті жертв війни"
Перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак: "Червоний мак - символ пам'яті жертв війни"
опубліковано
30 квітня 2015
року о
16:24
![endif]>![if>
У зв’язку з відзначенням 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни Український інститут національної пам’яті розробив методичні матеріали та рекомендації щодо використання пам’ятного знака «Мак пам’яті».
Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку, воно уособлює квітку маку, з другого – кривавий слід від кулі. Поруч з квіткою розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни.
Цього року з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом пропонується гасло: «Пам’ятаємо. Перемагаємо».
Український інститут національної пам’яті рекомендує органам виконавчої влади та місцевого самоврядування організувати 8 травня мистецьку акцію «Перша хвилина миру» - концерт симфонічної музики, що має символічно завершитися о 23:01.
Забороняється використання під час публічних заходів червоної п’ятипроменевої зірки у поєднанні із серпом та молотом та/або георгіївською стрічкою.
Закликаю представників вітчизняних ЗМІ 8 і 9 травня використовувати у своїй роботі методичні матеріали Українського інституту національної пам’яті, зокрема Червоний мак як символ пам’яті жертв війни. З матеріалами можна ознайомитись на веб-сайті Держкомтелерадіо
Україна, яка зі зброєю в руках відстоює свій суверенітет і соборність на Донбасі, започатковує нову традицію вшанування пам’яті людей, які у роки війни полягли у боротьбі з нацизмом. Сьогодні, як ніколи, гостро відчуваємо необхідність власне українського погляду на події Другої світової війни, погляду позбавленого стереотипів комуністичної, радянської та російсько-імперської пропаганди. Роль ЗМІ у цьому процесі – дуже велика. Адже йдеться про формування історичної пам’яті народу на засадах української державності, плекання його національної свідомості.