Одним з питань, які порушила Колегія Держкомтелерадіо України 30 серпня ц.р., було таке: «Про хід реалізації проекту телевізійного блоку «Перший громадський» та заходи щодо удосконалення організації співробітництва зі спільного виробництва, обміну та придбання телевізійного продукту».
Не минуло й місяця, як розпочато регулярне мовлення у рамках програмного блоку “Перший громадський” на базі обласних та регіональних державних телерадіокомпаній. Проте актуальність і значимість завдань, що поставлені у зв’язку з появою «Першого громадського», змусило членів Колегії Комітету уже розглянути це питання. Адже зазначений телевізійний блок розглядається як початок формування повноцінного суспільного телебачення в Україні. На “Першому громадському” будуть відпрацьовуватися технології громадського мовлення, і не лише у Києві, а й регіонах.
Запуск «Першого громадського» став результатом виконання підписаної у березні 2007 р. Декларації про співпрацю між Комітетом Верховної Ради з питань свободи слова та інформації, Національною комісією з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі при Президентові України, Держкомтелерадіо, Національною радою з питань телебачення та радіомовлення, Документ саме передбачає започаткування в Україні суспільного мовлення. Для цього було створено робочу групу для розробки Концепції суспільного мовлення. Далі наказом Комітету від 8 червня 2007 р. № 217 було схвалено «Положення про організацію співробітництва та взаємовідносин державних телерадіоорганізацій щодо здійснення міжрегіонального телевізійного мовлення» і організовано таку роботу у рамках міжрегіонального програмного блоку «Перший громадський».
Фактично створено цілісну телемережу, яка об’єднала центр з регіонами, що дає можливість зміцнити матеріальний і творчо-виробничий потенціал державних телерадіокомпаній, оптимізувати видатки на виробництво та закупівлю програмного продукту, підвищити конкурентоспроможність некомерційних мовників на телерадіоінформаційному ринку. Відтак, в ефірі обласних (регіональних) державних телерадіокомпаній щоденно, крім суботи та неділі, о 20.30 виходить 30-хвилинна інформаційна програма «Час країни» зі Світланою Леонтьєвою. Триває робота над підготовкою наступного програмного продукту, нині завершуються фокус-групові дослідження.
Колегія зазначила, що Київська державна регіональна телерадіокомпанія уклала Договори про співпрацю та організацію взаємовідносин щодо спільного виробництва та обміну телевізійним продуктом з 22 ОДТРК, з рештою узгоджується протокол розбіжностей. До того ж, аби забезпечити якісну трансляцію блоку, в апаратно-студійному комплексі №3 КДРТРК проведено часткову модернізацію, а саме: встановлено новий суфлер, підключено станцію нелінійного монтажу та обладнання, що дозволяє почати перехід на безплівкову технологію видачі телепрограм.
Колектив КДРТРК поповнився свіжими професійними кадрами – ведуча, головний телеоператор, журналісти. Разом з провідними спеціалістами компанії вони стали кістяком мікроколективу, який зробив можливим початок реалізації проекту “Перший громадський” – вихід 13 серпня у щоденний ефір інформаційної програми “Час країни”.
Перші відгуки засвідчують позитивне ставлення глядацької аудиторії до появи нової інформаційної програми. Водночас перші випуски програми виявили і «проблеми становлення». Це, наприклад, остаточне формування постійного складу групи підготовки та випуску блоку, перехід з 18-годинного на цілодобове мовлення, відпрацювання технологічного процесу чітких контактів з обласними ОДТРК тощо. Особливу увагу приділила колегія питанню фінансування нового міжрегіонального програмного блоку, внесення до бюджету на 2008 р. необхідних видатків.
«Комітет цілеспрямовано та послідовно працює над створенням системи суспільного телерадіомовлення. Держава та ключові гравці медіа-сфери мають спільне бачення перспектив такого мовлення. Ми домовилися про нашу взаємодію і серйозно націлені на досягнення мети. Саме це дає нам підстави сподіватися на успіх. Упевнений, що результатом спільних зусиль буде створення справді європейської моделі суспільного мовлення, адаптованої до українських реалій», - зазначив на засідання Колегії перший заступник Голови Комітету Анатолій Мураховський.
Заслухавши та обговоривши інформацію гендиректора КДТРК Віктора Пасака, Колегія засвідчила актуальність започаткованого на її базі проекту телевізійного блоку “Перший громадський” як стартової програми у напрямі наближення до європейських стандартів мовлення державних аудіовізуальних засобів масової інформації України. Ухвалено низку рішень стосовно утвердження «Першого громадського». Серед них: вжити заходів до включення до проекту Державного бюджету України на 2008 р. відповідних фінансових ресурсів для реалізації Програми розвитку матеріально-технічної бази та мереж розповсюдження телепрограм КДРТРК, для завершення японського проекту технічного переоснащення ОДТРК, вирішення проблем ОДТРК, пов’язаних із спільним виробництвом та обміном телепродукцією. Відповідним структурам Комітету доручено вивчити питання щодо приведення статусу Київської ДРТРК до рівня ТРК із загальнодержавною сферою розповсюдження, внести до 1 жовтня ц.р. пропозиції на розгляд Голови Комітету. Керівникам державних регіональних наказано створити за рахунок внутрішніх резервів постійні творчо-технічні структури для співпраці у форматі “Першого громадського”.