23 червня відбулася прес-конференція т.в.о. Голови Держкомтелерадіо Анатолія Мураховського, присвячена підсумкам участі вітчизняних видавців у VI Міжнародному конкурсі «Мистецтво книги».
У прес-конференції взяли участь член журі Міжнародного конкурсу «Мистецтво книги» від України, директор департаменту видавничої справи та преси Держкомтелерадіо Валентина Бабилюлько, заступник директора державного спеціалізованого видавництва «Либідь» Світлана Головко, шеф-редактор видавництва «Грані-Т» Діана Клочко, засновники видавничого проекту «Україна: історія великого народу» Анатолій Толстоухов та Володимир Зубанов (видавництво «Кріон»), директор державного спеціалізованого видавництва «Мистецтво» Ніна Прибєга, народний художник України Сергій Якутович.
Україна представила на конкурс «Мистецтво книги» 8 видань у чотирьох номінаціях і отримала п’ять перемог. Книга «М.Гоголь. Вечори на хуторі біля Диканьки. Миргород», ілюстрована лауреатом Шевченківської премії Сергієм Якутовичем (видавництво «Либідь») та книга Лесі Вороніної «Сни Ганса Християна», ілюстрована молодою українською художницею Катериною Штанько (видавництво «Грані-Т») вибороли перші місця в номінаціях «Співдружність» та «Книга для дітей та юнацтва». Друге місце в номінації «Співдружність» здобула ще одна книга українського видавництва «Грані-Т» - «Сердечний рай, або Оксана» Олександра Денисенка. Це драматичний твір про дві маловідомі сторінки із біографії Тараса Шевченка – про його кохання і смерть. Книга ілюстрована маловідомими малюнками Тараса Шевченка та фотознімками, окремі з яких опубліковані вперше. Два третіх місця отримав чотиритомник А.Толстоухова та В.Зубанова «Україна: хронологія розвитку з давніх часів до пізньої античності» видавництва «Кріон» (номінація «Моя країна») та книга Т. Кари-Васильєвої «Історія української вишивки» видавництва «Мистецтво» (номінація «Арт- книга»).
За словами Валентини Бабилюлько, Україна не вперше здобуває перемоги на цьому престижному конкурсі. Починаючи з другого конкурсу вітчизняні видавці привозить додому нагороди. А минулого року книга «Петербургские повести» М. Гоголя стала тріумфатором конкурсу, отримавши «Гран-прі». Цьогорічна участь вітчизняних видавництв теж довела країнам-учасницям, що Україна є серйозним конкурентом в галузі книговидавничої справи. Переконливим доказом того, що держава підтримує розвиток цієї важливої галузі, є той факт, що дві книги-переможниці («М.Гоголь. Вечори на хуторі біля Диканьки. Миргород» видавництва «Либідь» та книга Т. Кари-Васильєвої «Історія української вишивки» видавництва «Мистецтво») були видані за державною програмою «Українська книга».
- Успіх нашої книжки - це успіх державної програми, приклад того, що держава з розумінням ставиться до культурологічних проектів, –вважає заступник директора державного спеціалізованого видавництва «Либідь» Світлана Головко.
- Книговидавнича справа в Україні, попри економічну кризу, успішно розвивається, і потенціал вітчизняних видавництв досить високий, - зазначив Анатолій Мураховський.
Представники видавництв-переможців розповіли учасникам прес-конференції про роботу над виданнями, які здобули серйозну перемогу у Москві.
За словами представників видавництва «Либідь», книга «М.Гоголь. Вечори на хуторі біля Диканьки. Миргород» була видана без редакторських смакових втручань. Навпаки, видавцям удалося показати читачеві справжнього Гоголя. Для цього була зроблена величезна архівна робота, відновлені первісні тексти великого письменника.
Шеф-редактор видавництва «Грані-Т» Діана Клочко розповіла присутнім на прес-конференції, що після минулорічного тріумфу перед видавництвом стояло складне завдання створити новий проект, з яким можна вийти на міжнародний конкурс. Перше місце книги Лесі Вороніної «Сни Ганса Християна» довело, що з цим завданням «Грані-Т» успішно впоралися.
За словами засновників видавничого проекту «Україна: історія великого народу» Анатолія Толстоухова та Володимира Зубанова (видавництво «Кріон»), призове місце доводить, що такі книжкові проекти несуть високу освітянську місію і мають великий потенціал на майбутнє.
Наприкінці прес-конференції Анатолій Мураховський вручив видавцям-переможцям Почесні грамоти Держкомтелерадіо.