• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Переможці конкурсу "Мистецтво книги" презентували свої видання
опубліковано 14 червня 2010 року о 14:04

Підсумки участі українських видавців у VIІ Міжнародному конкурсі «Мистецтво книги», що пройшов у Москві на початку червня цього року, було підбито сьогодні на прес-конференції за участю Голови Держкомтелерадіо Юрія Плаксюка.

Відкриваючи прес-конференцію, Юрій Плаксюк зазначив, що перемоги вітчизняних видавців стають надбанням усіх, хто працює над виходом цих книг.

Про нагороди, які здобули українські видавці на VIІ Міжнародному конкурсі держав-учасників СНД «Мистецтво книги», а також про саму роботу журі конкурсу розповіла присутнім член журі Міжнародного конкурсу «Мистецтво книги», директор

департаменту видавничої справи та преси Валентина Бабилюлько.

Найвищу нагороду ‑ «Гран-прі» конкурсу «Мистецтво книги» отримало українське видавництво «Кріон» за антологію «Україна: поезія тисячоліть» («Роксоланія: вигнання з раю» т.1, «Вітчизни дим: повернення до себе» т.2.).

За результатами розгляду журі VIІ Міжнародного конкурсу «Мистецтво книги» визначило переможців у кожній із номінацій, яким буде вручено дипломи першого, другого та третього ступеню під час проведення ХХІІІ Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку у вересні нинішнього року.

Крім Гран-прі, вітчизняні видавці здобули ще чотири призових місця у різних номінаціях:

- у номінації «Співдружність» науково-художня розвідка «Тарас Шевченко в Москві» Володимира Мельниченка, випущена видавництвом «Либідь» (третє місце);

- у номінації «Моя країна» «Національний атлас України», випущений видавництвом «Картографія» (третє місце);

- у номінації «Арт-книга» книга «Народні оповідання» Льва Толстого, випущена видавництвом «Грані-Т» (друге місце);

- у номінації «Книга для дітей та юнацтва» книга «Вечера на хуторе близ Диканьки» Миколи Гоголя, випущена видавництвом «Грані-Т» (перше місце).

Нагородження переможців цьогорічного конкурсу та вручення їм дипломів першого, другого та третього ступеню відбудеться під час проведення ХХІІІ Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку у вересні цього року.

У прес-конференції також взяли участь представники видавництв, що вибороли призові місця на конкурсі «Мистецтво книги», зокрема, автор проекту «Україна: історія великого народу» (видавництво «Кріон»), народний депутат України Володимир Зубанов, директор ДП «Державне спеціалізоване видавництво «Либідь» Олена Бойко, шеф-редактор видавництва «Грані-Т» Діана Клочко та головний інженер державного науково-виробничого підприємства «Картографія» Сергій Цокол. Вони презентували кожну відзначену книгу та відповіли на питання журналістів.

Найбільше представників ЗМІ цікавило, як розповсюджуються книжки-переможці, чи доступні вони українському читачеві. Видавці наголосили на проблемі книгорозповсюдження в Україні. Адже українська книга сьогодні доступна лише читачам великих міст, мешканці сіл, містечок і навіть райцентрів потерпають від браку книжок, а часто й узагалі від цілковитої відсутності книгарень у їхніх населених пунктах.

Саме популяризації вітчизняних видань не лише в Україні, а й за кордоном і має сприяти участь наших видавців у таких конкурсах як «Мистецтво книги». Цьогоріч на конкурс до Москви було подано 155 книжкових видань з 10 країн СНД: Азербайджанської Республіки, Республіки Вірменія, Республіки Білорусь, Республіки Казахстан, Киргизької Республіки, Російської Федерації, Республіки Таджикистан, Республіки Узбекистан, України, а також з Естонської Республіки.

Від України свою друковану продукцію представили такі видавництва: «Картографія», «Наш час», «Мистецтво», «Салта», «АДЕФ-Україна», «Либідь», «Грані-Т», «Кріон», «Фенікс», «Балтія-Друк». Всього у конкурсі брали участь 22 видання.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux