Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію «Гарантування свободи медіа та безпеки журналістів: зобов’язання держав-членів». У пояснювальному меморандумі до документа відзначено успішну роботу Суспільного мовника України, який «є прикладом для інших суспільних мовників з країн-членів Ради Європи».
Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці народна депутатка Євгенія Кравчук, голова підкомітету з питань інформаційної політики та європейської інтеграції парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.
За резолюцію проголосували 49 членів ПАРЄ. Її автором є данський депутат Могенс Єнсен. У документі наголошується, що війна в Україні викликала серйозні занепокоєння у сфері медіа. Адже журналісти, які висвітлюють найбільшу війну у Європі з часів Другої світової війни, ставлять під загрозу свою власну безпеку.
Асамблея закликала держави-члени Ради Європи надавати підтримку українським медіа та допомогу журналістам з України.
Окрім того, у повідомленні відзначили й український проєкт «The Reckoning Project: Ukraine Testifies», спрямований на навчання високоефективних журналістів і дослідників збору юридично прийнятних свідчень, щоб голоси жертв могли бути почутими в судах.
Нагадаємо, зараз у Страсбурзі (Франція) триває зимова сесія ПАРЄ, у якій бере участь українська делегація. Одними із пріоритетних питань сесії було обговорення становища українських дітей, які зазнали примусової депортації, за онлайн-участі першої леді України Олени Зеленської та ролі країн Заходу в умовах агресії рф проти України.
Фото — з фейсбук-сторінки Євгенії Кравчук