Парламент прийняв за основу урядовий законопроект про суспільне мовлення
опубліковано 03 липня 2013 року о 14:48

 

3 липня Верховна Рада прийняла за основу поданий Урядом законопроект «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України».

Документ передбачає створення Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ), яка є юридичною особою публічного права.

«Громадське телебачення і радіо будуть складатися з 2 каналів: суспільно-політичного та культурно-освітнього.

Основним завданням цієї системи в Україні стане об'єктивне, повне і своєчасне інформування наших співгромадян про найважливіші соціально-політичні та економічні події в країні та за її межами», - сказав під час свого виступу у парламенті Голова Держкомтелерадіо України Олександр Курдінович.

Відповідно до законопроекту, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення переоформить на безоплатній основі ліцензії державних телерадіокомпаній, на базі яких буде утворено НСТУ, в одну ліцензію.

Незалежній діяльності суспільного мовника мають сприяти передбачені законопроектом прозорість фінансування та публічна підзвітність.

Згідно з положеннями законопроекту, фінансування НСТУ здійснюватиметься за рахунок коштів держбюджету впродовж перших чотирьох років. Після завершення цього періоду суспільний мовник може фінансуватися за рахунок абонентної плати, продажу власної теле- і радіопродукції, державного замовлення, добровільних і благодійних внесків, пожертвувань фізичних і юридичних осіб тощо.

Нагляд за діяльністю НСТУ здійснюватиме Наглядова рада, що складатиметься із 17 членів, з яких 14 – представники всеукраїнських громадських об’єднань, 3 – представники від Кабінету Міністрів України.

Прийняття Закону України створить правові основи діяльності Національної суспільної телерадіокомпанії України як необхідного елементу демократичного суспільства, а також додаткові умови для обговорення та вирішення найважливіших соціально-політичних питань, сприятиме формуванню громадянського суспільства в Україні та забезпечить належну реалізацію конституційного права кожного на інформацію.

Нагадаємо, що Парламентська Асамблея Ради Європи у своїй Резолюції від 05.10.2005 № 1466 «Про виконання обов'язків та зобов'язань Україною» закликала органи влади України перетворити державні телерадіокомпанії в канали суспільного мовлення згідно з відповідними стандартами Ради Європи.

 

 

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux