| Українські видавці повернулися з книжкового салону у Парижі. Завдяки підтримці благочинців Україна вже не вперше була представлена на цій надзвичайно великій книжковій імпрезі. Видавництва «Кальварія», «Дуліби», «Нора-друк», «Букрек» змогли не лише презентувати свої нові книги, а й організувати зустріч українських авторів і перекладачів із французькими любителями літератури. |
Інтерес до стенду «Відкрий Україну», оформленого у стилі Майдану, був величезний ще й через революційні події в Україні та російську окупацію Криму.
«Цьогорічний книжковий салон у Парижі - дійство для Європи надзвичайно знакове, - розповідає директор чернівецького видавництва «Букрек» Дарина Максимець. - По-перше, доводить, що паперова книжка живе і перемагає. По-друге, тут прагнуть представитися, крім європейських видавців, ще а й китайські, африканські, американські. Почесним гостем салону на цей раз була Аргентина.»
«Букрек» представив антологію поезії «Небесна Сотня», українсько-французьке видання подарункової книги «З української старовини», 40-томник українських народних казок, календар і видання до 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка – «Пісенна Шевченкіана», «Цікаві оповідки зі щоденника Шевченка» та інші.
На презентацію дитячої літератури «Букреку» прийшли діти, які відвідують українську недільну школу. ЇЇ директором є голова Союзу українок у Франції Надія Мигаль – справжня українська патріотка. Пані Надія постійно турбується про тих українців, які вперше приїжджають в Париж, дбає про розбудову української культури і освіти на французьких теренах, про те, щоб золота нитка старшого з молодим поколінням не переривалась.
Допомагали вести літературні дискусії українським видавцям з французькими читачами працівниця музею імені Симона Петлюри Дарія Мельникович, режисер Вероніка Переверзьєва, колишня мешканка Криму Ірина Крупіна та її чоловік Філіп.
- Найбільшим досягненням нашого перебування на виставці вважаю домовленість про те, що одне з французьких видавництв випустить у світ зібрану із 40-томника українських народних казок одну книгу. Переклад на французьку мову безкоштовно здійснить ще одна українська патріотка в Парижі – професор кафедри східнослов'янських мов Ірина Дмитришин, за що я їй надзвичайно вдячна, - розповіла директор «Букреку» Дарина Максимець. – Адже саме цей переклад і таке видання за кордоном нам край необхідне при поданні 40-томника українських народних казок на номінацію нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.
На фото: під час презентацій на книжковому салоні в Парижі