![endif]>![if> | 20 лютого працівники Держкомтелерадіо вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної сотні, поклавши квіти до пам’ятного хреста на вулиці Інститутській (нині — алея Героїв Небесної Сотні). |
Саме в ці дні, чотири роки тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і режимом Януковича сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 на вулиці Інститутській у Києві снайперами були вбиті 48 учасників Євромайдану. Наступного дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача...», яка стала українським народним реквіємом.
Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих.
З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Окрім українців, жертвами режиму Януковича стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні.
День Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».