Офіс представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ запрошує журналістів та експертів до співпраці
опубліковано 14 листопада 2024 року о 15:27

Офіс представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ (ПЗМІ) презентує ініціативу «Медіа та великі технології» («Media and Big Tech»), яка є частиною проєкту «Назустріч здоровому інформаційному простору в Інтернеті - SAIFE Renewed» (https://www.osce.org/fom/ai-free-speech).

З метою впровадження ініціативи «Медіа та великі технології» Офіс ПЗМІ спільно з Форумом інформації та демократії в найближчі місяці планує організувати серію експертних зустрічей і тематичних круглих столів. За підсумками цих заходів будуть розроблені керівні принципи для держав-учасниць ОБСЄ, які б допомогли підвищити доступність та якість журналістики, а також надійної, різноманітної інформації, що цікавить громадськість в Інтернеті.

Основною метою згаданої ініціативи є також сприяння державам учасницям у дотриманні принципів та зобов'язань ОБСЄ щодо свободи вираження поглядів та свободи ЗМІ в цифровій сфері, залучення різних зацікавлених сторін до колективного вирішення складних проблем залежності медіа від онлайн-платформ, забезпечення стійкості медіа в сучасній інформаційній екосистемі, а також створення онлайн-середовища, що сприяє плюралізму поглядів та свободі медіа.

Всі охочі – експерти, практики, науковці, дослідники, юристи, представники громадянського суспільства, журналісти та інші зацікавлені сторони можуть долучитися до надання матеріалів до тематичних круглих столів і експертних зустрічей. Планується, що надані матеріали в перспективі будуть використані при підготовці відповідних керівних принципів, публікація яких запланована на весну 2025 р. Таким чином, свої пропозиції можна надати до всіх трьох або однієї із запропонованих робочою групою ініціативи «Медіа та великі технології» тем:

Економічна тема: Бізнес-моделі, підходи до справедливої компенсації та стійкості поза орієнтованою на онлайн-платформи інфраструктурою (основні питання: як справедливо компенсувати медіаконтент в епоху онлайн-платформ і штучного інтелекту?; які програмні заходи можуть ефективно знизити наявну залежність ЗМІ від домінуючих платформ і запатентованих технологій, щоб усунути наявний дисбаланс сил?);

Підвищення видимості якісної журналістики в Інтернеті: маркування, індикатори довіри та привілеї ЗМІ (основні питання: як зробити так, щоб якісну журналістику було помітно і, щоб її можливо було відрізнити від недостовірного контенту в Інтернеті?; чи є потреба в привілеях для ЗМІ на платформах, і якщо так, то в яких саме?);

Заходи, спрямовані на усунення існуючої залежності і сприяння створенню здорової екосистеми інформації в Інтернеті, зокрема шляхом забезпечення захисту журналістів (основне питання: які конкретні кроки мають вжити платформи, щоб краще захистити журналістів, їхні акаунти і контент?).

Свої нотатки слід надіслати до 30 листопада 2024 р. англійською, французькою або німецькою мовами на електронну адресу SAIFE@osce.org або зроблені за посиланням (https://www.surveymonkey.com/r/QJB9RY9). Контактними особами в Офісі ПЗМІ є Джулія Хаас (julia.haas@osce.org; +43 664 8590 827) та Клер Херінг (claire.haas@osce.org).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux