Один із напрямів співпраці держави і Суспільного мовника - протидія ворожій пропаганді, - Олег Наливайко
опубліковано 12 лютого 2025 року о 14:22

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко взяв участь у спільному виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова і підкомітету з питань інформаційної політики та європейської інтеграції Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, яке відбулося в Національній суспільній телерадіокомпанії України.

Учасники обговорили стан розвитку Суспільного мовника України в 2024 році, проблеми та перспективи. Вів засідання Голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

Голова Наглядової ради НСТУ Світлана Остапа та голова правління НСТУ Микола Чернотицький звітували про зроблене компанією в 2024 році. Під час війни менеджмент Суспільного зміг організувати цілодобове інформаційне мовлення та досягти найширшого радіопокриття, зокрема на тимчасово окупованих територіях, під час блекаутів. І це великий внесок команди Суспільного в інформаційну безпеку держави. В минулому році компанія активно співпрацювала з Європейською мовною спілкою, сюжети Суспільного поширювалися на 210 каналах 88 організацій-членів ЄМС, на диджитальних платформах 28 мовників за кордоном, які було переглянуто більш ніж 45 млн разів у всьому світі.

Єдиним акціонером АТ «НСТУ» є держава в особі Держкомтелерадіо, який безпосередньо виконує функції з управління корпоративними правами держави у статутному капіталі телерадіокомпанії. Як зазначив Олег Наливайко, минулого року Держкомтелерадіо як акціонер видав понад 60 наказів щодо погодження передачі в оренду (найм) та/або відчуження майна, що увійшло до статутного капіталу АТ «НСТУ», вжив заходи щодо відкриття рахунку в цінних паперах в депозитарній установі для розміщення 100 % простих іменних акцій АТ «НСТУ».

Крім того, Держкомтелерадіо під час війни виступав бенефіціаром 4-х проєктів міжнародної технічної допомоги, реципієнтом яких є, зокрема, Суспільний мовник.

Голова Держкомтелерадіо зазначив, що минулого року відповідно до Закону України «Про управління об’єктами державної власності» акціонер вперше затвердив Лист очікування власника АТ «НСТУ» на 2025 рік. У Листі очікування акціонер поставив перед компанією фінансові, операційні та нефінансові цілі. Зокрема, щодо фінансових цілей держава очікує від акціонерного товариства недопущення збиткового фінансового результату, спрямування коштів на інноваційну діяльність, реалізацію проєктів на оновлення активів. Серед операційних цілей – удосконалення системи управління для створення якісного контенту на засадах співтворчості, розширення технічного покриття мереж мовлення та інше.

Серед нефінансових цілей – розбудова національної інформаційної мережі, розвиток напрямів виробництва історичного, культурно-мистецького, освітнього, дитячого і спортивного контенту тощо.

«Один із найголовніших напрямів співпраці державних інституцій та Суспільної телерадіокомпанії - це подальше відновлення і розширення мовлення на прикордонних, прифронтових та деокупованих територіях з метою протидії ворожій пропаганді, - заначив Олег Наливайко. – Завдяки спільним заходам з початку повномасштабного вторгнення було відновлене радіомовлення в середньохвильовому діапазоні. Це дозволило забезпечити найбільше покриття сигналом Українського радіо значної території України, в тому числі тимчасово окупованої території АР Крим».

Олег Наливайко доповів, що в 2025 році НСТУ передбачила видатки на закупівлю послуг Концерну РРТ з трансляції програм Українського радіо в СХ-діапазоні. Водночас компанія шукала альтернативні джерела щодо отримання більш потужного передавального обладнання від донорських організацій країн-партнерів. Зараз таке устаткування знайдено. МКСК та Держкомтелерадіо у межах своїх повноважень сприяють опрацюванню шляхів фінансового забезпечення роботи цього передавача.




Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux