• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Нам пишуть
опубліковано 07 липня 2005 року о 13:57

Стратегічна мета нового Уряду – досягнення нової якості життя громадян, запровадження соціальних, економічних і демократичних європейських стандартів життєдіяльності людини, суспільства та держави. Пріоритетні напрями інформаційної політики, визначені у Програмі діяльності Кабінету Міністрів України “Назустріч людям”, – неухильне забезпечення принципів свободи слова, висловлення поглядів, безперешкодного доступу громадян до інформації.

Саме тому розгляд, опрацювання та врахування думки громадян, які звертаються до Державного комітету телебачення і радіомовлення України, стан виконавської дисципліни за зверненнями громадян є питаннями особливої важливості.

Протягом першого півріччя 2005 року до Комітету надійшло 752 звернення громадян, що на 242 звернення (або 32,2%) більше, ніж за аналогічний період 2004 року.

З них:

-         від Секретаріату Президента України – 230 (на 70% більше, ніж у 2004 р.);

-         від Верховної Ради України – 24 (на 29,2% менше, ніж у 2004 р.);

-         від Кабінету Міністрів України – 217 (на 78,8% більше, ніж у 2004 р.);

-         від інших організацій державної влади, органів місцевого самоврядування, установ, підприємств – 51 (на 64,8 % більше, ніж у 2004 р.);

-         безпосередньо від громадян – 230 (на 38,6% менше, ніж у 2004 р.).

Колективних звернень надійшло 51 (6,8% від загальної кількості звернень громадян), за відповідний період минулого року надійшло 43 колективних звернення.

У цілому, з урахуванням колективних звернень, до Комітету звернулося 1599 громадян, що на 61,7% більше, ніж у 2004 році.

Повторних звернень надійшло 64 (8,5% від загальної кількості), що на 9 звернень більше у порівнянні з минулим роком.

З них:

-         від Кабінету Міністрів України – 21 (на 71% більше, ніж у 2004 р.)

-         від інших організацій – 17 (в минулому році - 15);

-         безпосередньо від громадян – 26 (на 31% менше, ніж у минулому році).

У повторних зверненнях переважно порушувалися питання стосовно сприяння у виданні книг, засилля реклами на телебаченні та радіо, здійснення ефективної мовної політики.

Характерною особливістю звернень громадян, що надійшли за вказаний період, є збільшення кількості скарг від ветеранів війни, пенсіонерів, інших соціально вразливих категорій громадян на засилля реклами під час трансляції художніх фільмів, концертів та інших телепередач.

Не втрачає своєї актуальності питання захисту суспільної моралі на телебаченні. Автори листів занепокоєні пропагуванням окремими телепередачами та фільмами насильства, жорстокості, аморальності. Нерідко громадяни скаржаться на низьку технічну якість трансляції як телевізійних, так і радіопередач, на свавілля телерадіоорганізацій недержавної форми власності. Автори звернень висловлюють незадоволення культурою мовлення деяких ведучих програм телебачення і радіо, порушують питання стосовно відновлення проводового радіомовлення тощо.

Усі отримані заяви, пропозиції і скарги громадян розглядаються безпосередньо Головою Комітету та його заступниками, відповідно до доручень здійснюється вивчення порушених питань, вживаються необхідні заходи та в установлені чинним законодавством терміни дописувачам надаються обґрунтовані відповіді.

Питання про стан виконавської дисципліни з розгляду звернень громадян включається до порядку денного засідань Колегії Державного комітету телебачення і радіомовлення України, обговорюється під час оперативних нарад Комітету з поточних проблем галузі, які проводяться щопонеділка.

Інформація про роботу із зверненнями громадян у першому кварталі 2005 року розміщувалася на веб-сторінці Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux