9 листопада в ефірі Українського радіо пролунав Всеукраїнський диктант національної єдності. Ця унікальна акція, яку започаткувала Національна радіокомпанія України (НРКУ), традиційно, починаючи з 2000 року, відбувається в День української писемності й мови.
Цьогорічний диктант провів доцент Київського університету ім. Б.Грінченка, автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Як і завжди, диктант складався з близько 100 слів.
|
Взяти у ньому участь міг кожний, хто хоче з’ясувати, наскільки добре знає рідну мову, а також продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово. З огляду на те, що щороку разом із диктантом слухачі надсилають розповіді про себе, міркування про мову, роздуми про значення акцій, які єднають націю, цього року вперше, окрім диктанту, було запропоновано творче завдання – поміркувати, яка різниця між висловами «український народ» і «народ України». Воно - необов’язкове і оцінюватиметься окремо!
|
Написання радіодиктанту супроводжувалося двогодинним прямоефірним марафоном, під час якого ведучі Аліна Акуленко та Роман Коляда розповідали про історію акції, цьогорічних спонсорів, призи, а також разом із гостями студії міркували про те, що таке радіодиктант – перевірка грамотності чи громадянська позиція?
За традицією в приміщенні Національного прес-центру телебачення і радіомовлення України диктант писали відомі політики, громадські діячі, представники культури. Зокрема, з тих, хто не побоявся публічної перевірки своїх знань в українській мові, були народний депутат Ірина Геращенко, народний актор України Богдан Бенюк, заслужена артистка України, співачка Жанна Боднарук та інші.
Тепер радіокомпанія чекатиме на листи слухачів. Важлива умова – перевірятимуться лише диктанти, надіслані 9 і 10 листопада. Дату відправлення визначатимуть за штемпелем на конверті. Адреса Українського радіо: Київ-1, Хрещатик, 26. Індекс – 01001. Ті, хто написав його без помилок, будуть відзначені призами. Це – грошові премії, книги, компакт-диски із унікальними записами Українського радіо.
Минулого року Національна радіокомпанія отримала 17 тисяч 348 диктантів не лише з усіх областей України, а й з-за кордону: Росії, Білорусі, Молдови, Німеччини, Бельгії і навіть Таїланду. Диктант писали люди різного віку і різних професій: школярі і студенти, військові і робітники, пенсіонери і домогосподарки.