• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
На шляху до НАТО
опубліковано 24 жовтня 2008 року о 15:15

«Розвиток відносин Україна – НАТО». Так можна коротко сформулювати тему семінару, що його за завданням Держкомтелерадіо України організував і провів Укртелерадіопресінститут. Його учасниками стали радіотелевізійні журналісти обласних ТРК, які ведуть цю тематику на своїх студіях. Семінар тривав три дні – з 21 по 23 жовтня 2008р.

Своєрідним зачином семінару стала доповідь директора департаменту інформаційної політики Держкомтелерадіо України Богдана Червака. Він зокрема відзначив, що «перспектива входження України до євроатлантичної спільноти безпосередньо залежить від спроможності вітчизняних ЗМІ донести до громадян об’єктивну і неупереджену інформацію про основні євроатлантичні інститути і політичну доцільність євроатлантичної інтеграції».

Говорячи про характер зазначеної роботи, доповідач підкреслив, що «має проводитись виключно інформаційна компанія, а не агресивно пропагандистська. Суспільству, - наголосив він потрібно давати інформацію об’єктивну і різносторонню, адже рішення щодо вступу України до НАТО вирішуватиметься виключно на референдумі. А враховуючи ментальність наших людей, не варто ґвалтувати їхню свідомість, необхідно лише спокійно, зважено інформувати. Розвіювати міфи, що сидять у головах громадян ще з часів Радянського Союзу. Показувати перспективу нашої країни щодо інтеграції та зміни у різних сферах життя країн, які вже інтегрувались. Вказувати на об’єктивні проблеми, які так чи інакше переживають чи пережили держави, які вже стали членами НАТО, і на які очікувати нам. Інформувати, а не тиснути – ось головне завдання» - підкреслив Богдан Червак.

Державну політику з питань євроатлантичної інтеграції учасникам семінару роз’яснювали відповідальні працівники Міністерства закордонних справ України, Міністерства оборони України, Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції, Національного інституту міжнародної безпеки. Виступали перед ними також і представники громадських організацій, зокрема, директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін та директор фонду «Демократичні ініціативи» Ілько Кучерів.

Велику зацікавленість учасників семінару викликали виступи практикуючих журналістів, які поділилися досвідом висвітлення зазначеної тематики. Про особливості підготовки телевізійних розповідей про сучасні армії НАТО говорив Юрій Лукінов – співавтор і режисер серіалу «НАТО: свій чи чужий». З увагою прослухали на семінарі передачу НРКУ «Євроатлантичний вибір», яку готує ведучий Іван Діденко. Практику підготовки матеріалів з питань євроатлантичної інтеграції розкрили оглядач газети «Дзеркало тижня» Тетяна Силіна, головний редактор тижневика «Главред» Олена Гетманчук, яка у продовж тривалого часу успішно веде на сторінках свого видання «Щоденник євроатлантиста». Про натівську тематику в передачах радіо «Свобода» говорила редактор цієї радіостанції Валентина Павленко та редактор відділу міжнародної політики та інформації газети «День» Микола Сірук.

Слухачі семінару зазначали, що критичний аналіз та розгляд практики є надзвичайно ефективним засобом підвищення кваліфікації.

Не позбавленим практичної корисності виявився ще один аспект семінару – знайомство з джерелами інформації з питань євроатлантичної інтеграції. Про них доповідали прес-секретарі міністерств, відомств та громадських організацій. Вони надали учасникам семінару чимало літератури, аудіо- та відеокомпакт-диски за темою семінару, повідомили поштові та електронні адреси, за якими журналісти зможуть налагодити контакти й одержувати потрібну інформацію.

Після закінчення семінару його учасники говорили, що вони тепер значно краще підготовлені до того, щоб готувати якісніші передачі. Висловлювали побажання, щоб Держкомтелерадіо України та Міністерство закордонних справ України організували для них групові закордонні поїздки, в ході яких можна було б за прикладом Вадима Кастеллі познайомитися із натівськими арміями. З їх погляду, такі поїздки можуть істотно підвищити переконливість передач. Адже відомо, що краще один раз побачити, ніж сто разів почути.

За матеріалами семінару Інститут планує підготувати брошуру до якої буде додано компакт-диски. На них буде записано передачі та програми, які були переглянуті та прослухані на семінарі і які були визнані кращими.

Треба сподіватися, що одержана на семінарі інформація допоможе журналістам у формуванні об’єктивного ставлення громадськості до можливого вступу України в НАТО, пошуку суспільного консенсусу в цьому питанні.

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux