На 7-му міжнародному конкурсі держав-учасниць СНД «Мистецтво книги» у Москві вітчизняні видавці завоювали одразу 5 нагород, у тому числі і головну – гран-прі.
Нагород журналістам поки ще не показали, бо і самі видавці отримають їх лише у вересні – під час проведення 23-ї Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку.
Проте рішення журі конкурсу «Мистецтво книги» уже відоме. Третє місце у своїх номінаціях вибороли «Національний атлас України» видавництва «Картографія» та науково-художня розвідка директора Українського культурного центру на Арбаті Володимира Мельниченка «Тарас Шевченко у Москві», видрукована у «Либіді». Другу і першу премію до Києва привіз тріумфатор 2008 року - видавництво «Грані Т». Тоді Гран-прі здобули видані у Гранях «Петербурзькі повісті» Гоголя. Цьогоріч нагороди для видавництва заслужили «Народні оповідання» Лева Толстого і так само Гоголівські «Вечори на хуторі поблизу Диканьки». Шеф-редактор видавництва Діана Клочко результатом задоволена: «Різні книжки за думкою, за концепцією, за підходом, а конкурс їх відзначає як кращі. Перемога української книжки, яка зроблена за іншими критеріями, говорить про те, що конкурс таки правдивий».
І нарешті, серед 155 книг із 10 країн найкращою визнано роботу вітчизняного видавництва «Кріон» «Україна: поезія тисячоліть». Ініціатор створення антології, народний депутат України Володимир Зубанов зазначив: «Представлено близько чотирьохсот поетів, які народилися в Україні, а також іноземні автори, які писали про Україну: король Норвегії Гарольд Суворий присвячував вірші доньці Ярослава Мудрого, Сулейман Пишний – Роксолані. Є навіть вірші Мазепи. Є вірші про Мазепу – Байрон написав…».
Книга вийшла дуже гарною, але і дуже дорогою: подарунковий варіант, щасливими власниками якого уже стали Володимир Литвин і Юлія Тимошенко, потягне на 9 тисяч гривень. Демократичніший – без орнаментів на зрізах сторінок і без шкіряної палітурки – на 600 гривень.
На запитання, чи можливо книги-переможці зробити дешевшими, учасники прес-конференції відповіли, що ані податкові пільги видавцям, чинні до 2015 року, ані держзамовлення, ані, навіть приз переможцю – закупівля частини тиражу для міжнародного бібліотечного фонду на 500 тисяч рублів – не в силі вплинути на ціну. Книга стане дешевшою тоді, коли її тираж зросте із 1000 до десятків тисяч примірників. Поки можемо тільки мріяти про таке диво, зате бути впевненими, що диво-книгу наші видавці робити уже віють. Знову – найкращу в СНД.