| На Київщині потрібно збільшити обсяги випуску та мережу розповсюдження книжкової продукції, а також розробити стратегію розвитку телерадіоінформаційного простору області. Про це йшлося на засіданні колегії Держкомтелерадіо України 29 травня. Зокрема, колегією було відзначено, що в інформаційній сфері України Київ займає чільне місце. |
В столиці зареєстровано та функціонує найбільша в країні кількість електронних ЗМІ - 175. Ефірне телемовлення здійснюють 24 телекомпанії, радіомовлення – 60 радіокомпаній. У Києві також зареєстровано 333 друковані засоби масової інформації, 246 інформаційні агентства та 639 суб’єкта видавничої діяльності.
Наразі в столиці діє Міська цільова програма інформаційного розвитку м. Києва на 2011 - 2015 роки «Київ інформаційний», у рамках якої розпочалася повна модернізація технічної бази телеканалу «Київ» та перехід на цифрове мовлення. Він перший серед каналів поетапно змінює стандартну плазмову відеостінку на технологію рідких кристалів. Співробітники «Києва» працюватимуть у такому ж якісному ньюзрумі, як на Euronews.
Кожного року на підтримку комунальних видань із столичного бюджету виділяються дотації. З бюджету міста Києва в 2011 році на друковані комунальні ЗМІ було виділено понад 8 млн. грн.
За словами начальника управління преси та інформації Київської міської державної адміністрації Оксани Збітнєвої, якщо у минулому році міська влада фокусувала свою увагу на розвиткові комунальних ЗМІ, зокрема, надання їм дотацій, то цьогоріч КМДА спрямовуватиме свої зусилля на покращення стану видавничої справи в Києві, розширення книготорговельних мереж та популяризації читання.
На Київщині побудовано та функціонує 6 телевізійних передавальних станцій ефірного цифрового сигналу стандарту DVB-T2, що, в свою чергу, дало змогу охопити ним майже 90 відсотків населення регіону.
Учасники засідання також відзначили особливе місце в телерадіоінформаційному просторі Київської області Київської державної регіональної телерадіокомпанії. Її середньодобовий обсяг телемовлення цьогоріч склав 24 години на добу. За останній рік охоплення населення області теле- і радіопрограмами збільшилося з 19% до 70%. Це сталося завдяки збільшенню партнерів серед кабельних операторів та розпочатого в грудні 2011 року мовлення в цифровому форматі. У співпраці з кабельними операторами телепрограми Київської ДРТРК розповсюджуються у містах Біла Церква, Славутич, Бровари тощо.
Щодо друкованої преси, то в області зареєстровано 1457 періодичних друкованих видань, в тому числі 39 комунальних газет. Майже 100% зареєстрованої в області періодики видається українською мовою.
За даними Книжкової палати України, в області у 2011 році було випущено друком 111 назв книжкових видань загальним тиражем майже 43 тисячі примірників.
Водночас, колегія зазначила, що в інформаційному просторі міста Києва та Київщини існує низка невирішених проблем. Зокрема, до цього часу в області не затверджена стратегія розвитку телерадіоінформаційного простору, а технічний стан Київської ДРТРК залишається незадовільним. Ця ж проблема існує і у більшості редакцій комунальних друкованих ЗМІ, які користуються застарілою матеріально-технічною базою.
На думку членів колегії, низьким також є рівень забезпечення жителів районів та сільської місцевості області книготорговельними послугами. Зокрема, йшлося про те, що у деяких містах Київщини функціонує всього декілька кіосків із книгами та періодикою.
Колегія наголосила на необхідності підготовки до кінця цього року проекту стратегії розвитку телерадіоінформаційного простору Київщини та розробки проекту програми технічного переоснащення Київської ДРТРК сучасним телевізійним обладнанням.
Також учасники засідання рекомендували міській та обласній владі сприяти випуску книжкової продукції та розбудові мережі книгорозповсюдження, а особливо - здійснювати популяризацію читання серед населення міста та області у рамках спеціальних цільових програм.