Можливості підвищення фахового рівня працівників ЗМІ вивчала колегія Держкомтелерадіо

опубліковано 27 травня 2010 року о 17:39

Укртелерадіопресінститут, де щороку підвищують кваліфікацію та здійснюють перепідготовку творчі працівники, інженерно-технічні спеціалісти, фахівці управлінського апарату державних, комерційних ефірних та кабельних телерадіокомпаній і друкованих видань, повинен розвиватися, незважаючи на сьогоднішню економічну ситуацію в державі.

Ця думка була озвучена різними промовцями на засіданні колегії Держкомтелерадіо в ході обговорення доповіді ректора Укртелерадіопресінституту Сергія Правденка «Про підвищення кваліфікації працівників ЗМІ в Укртелерадіопресінституті». Тому члени колегії підтримали пропозицію про необхідність розробки нової Програми розвитку інституту.

Інформуючи членів колегії про роботу Укртелерадіопресінституту, Сергій Правденко зазначив, що підвищення кваліфікації творчих, інженерно-технічних та інших працівників ЗМІ в відбувається за 40 навчальними програмами. Навчання в інституті організовано з відривом від виробництва, без відриву від виробництва та за заочною формою. Ще однією формою навчання є короткотермінові семінари (1- 3 дні) з актуальних питань життя України, підвищення кваліфікації інженерно-технічних працівників телерадіокомпаній, керівників та юристів обласних телерадіокомпаній, керівників управлінь інформації облдержадміністрацій. Найближчим часом в інститут буде запроваджено нову форму теоретичного навчання - дистанційне. Інститут також здійснює профорієнтаційну роботу серед школярів: створено Школу журналіста-початківця.

Впродовж останніх років в інституті особлива увага приділяється підвищенню кваліфікації ведучих радіо й телебачення. Інститут щорічно проводить два семінари із творчими працівниками, які вже мають багаторічний досвід, та з журналістами-початківцями. Вже звичними стали профільні майстер-класи для журналістів, телеоператорів, гримерів-візажистів та відеомонтажерів. Чимало уваги приділяється і підвищенню рівня комп’ютерної грамотності творчих працівників та впровадженню у виробництво телерадіопрограм комп’ютерних технологій.

Водночас, останнім часом зменшується кількість слухачів семінарів. Основна причина – фінансові труднощі регіональних ДТРК. Тим не менше, як зауважив Сергій Правденко, чимало телерадіокомпаній знаходять можливості для навчання своїх співробітників в інституті. Це зокрема, Національна телекомпанія України (НТКУ), Національна радіокомпанія України (НРКУ), державна телерадіокомпанія «Всесвітня служба “УТР”», Державна телерадіокомпанія «Культура», «Київська державна регіональна телерадіокомпанія», Харківська ОДТРК та інші. Але деякі компанії цього року не направляли на навчання жодного співробітника (Вінницька, Донецька, Рівненська, Івано-Франківська ОДТРК та інші).

У 2009 році кошторис інституту за загальним фондом склав 2166, 6 тис. грн. Інститут виконав держзамовлення з підвищення кваліфікації кадрів на 118, 6 %. Але матеріально-технічна база закладу не оновлювалася. Державним бюджетом на 2010 рік на фінансування інституту передбачаються видатки за загальним фондом в сумі 2525,5 тис. грн., які необхідні для функціонування, організації потужних моніторингових досліджень, виконання державної програми “Журналіст”.

Учасники колегії відзначили, що Укртелерадіопресінституту необхідно продовжити практику проведення семінарів та розширити їх тематику, зокрема було запропоновано додати семінари для представників регіональних комунальних ЗМІ.

Колегія також визнала за доцільне проаналізувати можливість створення регіональних філій Укртелерадіопресінституту в містах Луганську, Одесі, Львові, Харкові.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux