| Полтавська обласна державна телерадіокомпанія «Лтава» до Дня Перемоги підготувала цикл програм, передач і документальних фільмів, присвячених цій події. Так, зокрема, документальний фільм «Я не буду війну малювати» (автор і режисер Інна Дідик) розповідає про колишнього фронтовика, а нині відомого полтавського художника Володимира Гнипу. У стрічці «Більше, ніж життя» (автор і режисер Наталія Іванченко) йдеться про грузинського льотчика Захара Хіталішвілі, котрого у жовтні 1941 року збили над селом на Полтавщині. |
Його переховували від фашистів дві українські родини.
«Повернення в Нюрнберг» - документальна стрічка Володимира Дряпака про колишнього розвідника Йосипа Гофмана. Він був присутнім на Нюрнберзькому процесі, а через багато років знову побував у знаменитому залі «600», де війну «посадили» на лаву підсудних.
У документальному фільмі «Крила свободи» розповідається про подвиг, що увійшов в історію світових воєн, як один із найгероїчніших і найфантастичніших. 8 лютого 1945 року десятеро радянських військовополонених, захопивши фашистський бомбардувальник, втекли із засекреченої німецької ракетної бази Пенемюнде на острові Узедом у Балтійському морі та повідомили радянським спецслужбам координати розміщених на острові установок ФАУ. Серед сміливців був і уродженець Полтавщини Михайло Ємець.
Фільм «А зорі тут тихі…» за однойменною повістю Бориса Васильєва наштовхує ветерана війни Анну Лихачову-Храмову на спогади про дівчат, з якими воювала, та своє бойове завдання - знешкодити німецьких диверсантів.
У циклі програм «Зустріч для вас» йдеться про кохання, що виникало в роки війни. Так, одна із передач розповідає про Віталія і Тетяну Стекольнікових, котрі познайомилися на війні та одружилися.