Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко отримав листа із Букінгемського палацу, в якому міститься подяка від королеви Великої Британії Камілли за надіслану їй книгу британсько-української письменниці Анни Шевченко «Around the war in twenty stories» («Навколо війни через 20 історій»).
«Від імені Її Величності Королеви я дякую Вам за примірник «Around the war in twenty stories», який Ви люб’язно надіслали Її Величності. Королева була зворушена дуже особистими історіями, які містяться в книзі, і була рада дізнатися, що кошти від продажу книги пішли на благодійні організації для підтримки постраждалих», - йдеться у листі особистої секретарки королеви Софі Деншем.
За словами Софі Деншем, королева рада була вітати першу леді Олену Зеленську в лютому в Кларенс-хаус та сподівається на подальший розвиток міцних дружніх зв’язків, які існують між Сполученим Королівством та Україною.
Нагадаємо, що книга британсько-української письменниці Анни Шевченко «Around the war in twenty stories» («Навколо війни через 20 історій») була видана за сприяння Держкомтелерадіо у межах благодійної акції «Українським дітям – українську книгу» на Харківській книжковій фабриці «Глобус», яка входить до складу АТ «ДАК «Укрвидавполіграфія».
«Цей проект став ще одним підтвердженням солідарності Великої Британії з Україною в найтяжчі для нас часи випробувань російською агресією, - вважає Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. – Історії українців, описані в книзі – це спільна історія нашого спротиву і боротьби за незалежність, це приклад сили і незламності України. Голоси українців, героїв цієї документальної книги, відтепер почуті англомовною міжнародною спільнотою. Тому цей проект є таким важливим для України.»
У книзі зібрано 20 історій пересічних українців – від вчительки, яка веде уроки у бомбосховищі, і бібліотекарів, які переховували українські книги під час окупації Херсону, до чемпіонки кінного спорту, яка загубила коня у Бучі, і маленької дівчинки Мілани, яка ділиться останнім, що в неї є – цукеркою, яку вона везе з розбомбленого міста.
За словами Анни Шевченко, всі історії, описані в книзі, реальні, книга друкувалася під час обстрілів за 40 кілометрів від фронту, і вся команда - від автора до перевізників книги у Лондон працювала над книгою безкоштовно. Всі гроші від продажу мали піти людям, про яких йдеться у книзі, але всі вони відмовилися і пожертвувати вибраним благодійним організаціям: на фінансування протимінного обладнання для фермерів, придбання ліків для дитячої лікарні у Львові, доставку тактичних засобів медицини на передову та на підтримку дитячої бібліотеки в Херсоні та притулку для собак у Харкові.
Фото: В©Mel Longhurst/Capital Pictures ©Mel Longhurst/Capital Pictures