| Колегія Державного комітету телебачення і радіомовлення України затвердила план оптимізації та забезпечення ефективної роботи державних телерадіокомпаній на 2013 рік на тлі зменшення у більше ніж учетверо фінансування потреб на трансляцію. Відповідне рішення прийнято на засіданні 24 січня 2013 року. |
«Схвалити План заходів з оптимізації діяльності та забезпечення ефективної роботи державних телерадіокомпаній на 2013 рік...До 1 березня 2013 року внести пропозиції щодо формування державного замовлення на виробництво і трансляцію теле- та радіопрограм в обсягах, що відповідають реальним видаткам, передбаченим на наведені цілі в Державному бюджеті України», - йдеться у рішенні.
Відповідно до плану, пропонується до 1 травня внести пропозиції щодо скорочення структури та штату НТКУ та НРКУ не менш як на 15%, а також на 18% - ОДТРК, що мають чисельність понад 300 осіб. ОДТРК, які мають чисельність від 200 до 300 осіб, пропонується скоротити на 10%.
Як наголосив у виступі під час обговорення проекту рішення заступник голови комітету Дмитро Кравченко, цьогоріч значно зменшено суму фінансування державного телерадіомовлення із загального фонду держбюджету. Особливо це стосується видатків на трансляцію телерадіопрограм. «Сума на трансляцію у три рази менша, ніж минулоріч, та більше як учетверо менша за мінімальну потребу, яку просив Держкомтелерадіо за розрахунками державних мовників», - сказав він.
При цьому утворилася кредиторська заборгованість у 25,2 млн грн перед операторами зв’язку через непроведення платежів за фактично надані послуги органами Держказначейства наприкінці 2012 року. «Зрозуміло, що кредиторська заборгованість повинна також погашатися за рахунок коштів, передбачених держбюджетом на цей рік», - додав Кравченко.
Членами колегії було відзначено катастрофічний стан справ у системі державного телерадіомовлення у 2013 році, що пов’язано з фактичною відсутністю коштів на трансляцію, яких вистачає на три місяці роботи. Далі державні мовники будуть вимушені припинити мовлення та згортати власну діяльність.
«При нинішній ситуації з фінансуванням НТКУ в 2014 році вже не буде. І це відбувається на тлі значного зростання частки аудиторії каналу в минулому році до 3,85%. Канал впевнено увійшов до сімки кращих каналів країни, а за новинами на – шостому місці!» - сказав у свою чергу генеральний директор Національної телекомпанії України «Перший національний» Єгор Бенкендорф.
«Це (недофінансування – Ред.) призведе до припинення двох каналів мовлення: «Культура» та «Промінь», - зазначив його колега – гендиректор «Національного Радіо» Тарас Аврахов.
«Я працюю в цій системі з 1994 року, проте такої ситуації з фінансуванням не пам’ятаю», - додав генеральний директор Київської державної регіональної телерадіокомпанії, екс-президент Державної телерадіомовної компанії України, екс-голова Держкомтелерадіо, екс-заступник міністра інформації України - генеральний директор Державного інформаційного агентства України Олександр Савенко.
Інформаційно. Загальна сума дефіциту мінімальної потреби системи Держкомтелерадіо у видатках на трансляцію у 2013 році становить 206,7 млн грн.