Колегія Держкомтелерадіо визнала задовільним стан розвитку інформаційного простору Рівненської області
опубліковано 25 жовтня 2016 року о 16:50

Колегія Держкомтелерадіо, проаналізувавши стан розвитку інформаційної та видавничої сфер Рівненської області, визнала його задовільним.

 

Члени колегії зазначали, що в області створено належні умови для вільного та безперешкодного функціонування суб’єктів інформаційних відносин та професійної діяльності журналістів. Як наголосив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, область є лідером у впровадженні двох важливих медіареформ – створення суспільного мовлення та роздержавлення друкованих ЗМІ. Зокрема, із 20 газет, співзасновниками яких є органи влади, трудові колективи, 14 ЗМІ виявили бажання реформуватися у першому етапі.

Члени колегії рекомендували Рівненській обласній державній адміністрації та Рівненській обласній раді сприяти захисту прав журналістів у процесі реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ та забезпечити належний контроль за дотриманням вимог законів щодо недопущення втручання в професійну діяльність представників засобів масової інформації.

Сьогодні інформаційний простір Рівненської області характеризується широким спектром аудіовізуальних та друкованих ЗМІ. Зокрема, тут працює 28 телерадіокомпаній, у тому числі 23 загальнонаціональних і регіональних та 5 місцевих. В області зареєстровано 142 друкованих ЗМІ, переважна більшість з яких – газети. Загальний разовий передплатний тираж видань обласної сфери розповсюдження становить 156,2 тис. прим., районної і міської – 31,3 тис. прим.

Найбільша з телерадіокомпаній – філія НТКУ «Рівненська регіональна дирекція», яка здійснює телевізійне мовлення у цифровому та аналоговому форматі, охоплюючи сигналом 78% населення області. Програми транслюються 24 години на добу, з них 12 годин власного мовлення.

В стадії оптимізації перебуває місцева радіомережа радіо «Рівне FM» філії НТКУ «Рівненська регіональна дирекція». На базовому передавачі в с.Антопіль радіостанція мовить 4 години на добу, на передавачі в м. Острог радіостанція виходить в ефір цілодобово, на передавачі в м. Вараш – 20 годин. Радіо «Край» філії НТКУ «Рівненська регіональна дирекція» виходить в ефір в УКХ діапазоні на частоті 66,53 МГц та у проводовій мережі області. Відповідно до ліцензій час мовлення 2 год.10 хв. щодоби.

Найвідомішою серед недержавних телерадіокомпаній є ТРК «Рівне-1». Помітне місце в інформаційній сфері області займають ТРК «Ритм», ТРК «Сфера-ТВ», а також ТРК «Дубно».

Як зазначив в.о. начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Рівненської ОДА Олександр Корольчук, пріоритетними питаннями в інформаційній сфері є розбудова ФМ радіомовлення, збереження мережі проводового радіо, розвиток цифрового телемовлення тощо. Члени колегії рекомендували Держкомтелерадіо підготувати звернення до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення стосовно сприяння розбудові цифрового телебачення у районах Рівненської області, де відсутнє покриття.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux