![endif]>![if> | Колегія Держкомтелерадіо, проаналізувавши стан розвитку інформаційної та видавничої сфер Рівненської області, визнала його задовільним. |
Члени колегії зазначали, що в області створено належні умови для вільного та безперешкодного функціонування суб’єктів інформаційних відносин та професійної діяльності журналістів. Як наголосив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, область є лідером у впровадженні двох важливих медіареформ – створення суспільного мовлення та роздержавлення друкованих ЗМІ. Зокрема, із 20 газет, співзасновниками яких є органи влади, трудові колективи, 14 ЗМІ виявили бажання реформуватися у першому етапі.
Члени колегії рекомендували Рівненській обласній державній адміністрації та Рівненській обласній раді сприяти захисту прав журналістів у процесі реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ та забезпечити належний контроль за дотриманням вимог законів щодо недопущення втручання в професійну діяльність представників засобів масової інформації.
Сьогодні інформаційний простір Рівненської області характеризується широким спектром аудіовізуальних та друкованих ЗМІ. Зокрема, тут працює 28 телерадіокомпаній, у тому числі 23 загальнонаціональних і регіональних та 5 місцевих. В області зареєстровано 142 друкованих ЗМІ, переважна більшість з яких – газети. Загальний разовий передплатний тираж видань обласної сфери розповсюдження становить 156,2 тис. прим., районної і міської – 31,3 тис. прим.
Найбільша з телерадіокомпаній – філія НТКУ «Рівненська регіональна дирекція», яка здійснює телевізійне мовлення у цифровому та аналоговому форматі, охоплюючи сигналом 78% населення області. Програми транслюються 24 години на добу, з них 12 годин – власного мовлення.
В стадії оптимізації перебуває місцева радіомережа радіо «Рівне FM» філії НТКУ «Рівненська регіональна дирекція». На базовому передавачі в с.Антопіль радіостанція мовить 4 години на добу, на передавачі в м. Острог радіостанція виходить в ефір цілодобово, на передавачі в м. Вараш – 20 годин. Радіо «Край» філії НТКУ «Рівненська регіональна дирекція» виходить в ефір в УКХ діапазоні на частоті 66,53 МГц та у проводовій мережі області. Відповідно до ліцензій час мовлення 2 год.10 хв. щодоби.
Найвідомішою серед недержавних телерадіокомпаній є ТРК «Рівне-1». Помітне місце в інформаційній сфері області займають ТРК «Ритм», ТРК «Сфера-ТВ», а також ТРК «Дубно».
Як зазначив в.о. начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Рівненської ОДА Олександр Корольчук, пріоритетними питаннями в інформаційній сфері є розбудова ФМ радіомовлення, збереження мережі проводового радіо, розвиток цифрового телемовлення тощо. Члени колегії рекомендували Держкомтелерадіо підготувати звернення до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення стосовно сприяння розбудові цифрового телебачення у районах Рівненської області, де відсутнє покриття.