| 18 жовтня колегія Держкомтелерадіо України розглянула питання про внесення змін до Порядку формування переліку книжкових видань, передбачених до випуску за програмою «Українська книга», та шляхи реалізації програми. |
Оскільки Закон України «Про видавничу справу» доповнено новою статтею 26-1 «Державне замовлення на випуск видавничої продукції», виникла необхідність у підготовці відповідного проекту урядової постанови «Про затвердження порядків формування державного замовлення на випуск видавничої продукції та розповсюдження видавничої продукції, випущеної за державним замовленням». Наразі такий проект нормативно-правового акту вже розроблений Держкомтелерадіо і після відповідних узгоджувальних процедур його буде внесено на розгляд Кабінету Міністрів України.
Після прийняття Кабінетом Міністрів України постанови «Про затвердження порядків формування державного замовлення на випуск видавничої продукції та розповсюдження видавничої продукції, випущеної за державним замовленням» запрацює нова редакція Порядку формування переліку книжкових видань, передбачених до випуску за програмою «Українська книга». Зміни до Порядку обговорила та схвалила колегія Держкомтелерадіо.
Зокрема, нова редакція Порядку передбачатиме можливість видавництв виготовляти за власні кошти для наповнення потреб книжкового ринку додатковий тираж книг, які вийшли за державним замовленням. Це сприятиме збільшенню найменувань видавничої продукції та накладів видань, а також задоволенню читацького попиту. Адже 2-3 тисячі накладу книги, що видається програмою «Українська книга», сьогодні не в змозі задовольнити попит навіть публічних бібліотек, яких в Україні нараховується понад 18 тисяч.
Здійснені Комітетом кроки щодо удосконалення порядку формування переліку книжкових видань, котрі будуть випущені за державним замовленням, дозволять збільшити вже у 2012 та в наступних роках обсяг тиражу і назв видавничої продукції у 4 -5 разів.
Окрім того, на основі вивчення читацького попиту та потреб державних і публічних бібліотек, здійснюватиметься випуск саме тієї книжкової продукції, яка відповідатиме сьогочасним культурним, освітнім, науково-технічним тощо інтересам суспільства. Отже, Держкомтелерадіо відтепер буде не тільки збирати заявки на видавничі проекти від видавців, а й формувати замовлення на випуск книг, які очікує суспільство. На думку членів колегії, нові підходи до формування та реалізації програми «Українська книга» дадуть поштовх для появи та розвитку нових видавничих проектів, зроблять їх конкурентоспроможними на сучасному книжковому ринку, адже вони відповідатимуть читацьким запитам, а, отже, користуватимуться попитом.
До того ж, як зазначили члени колегії, зміни до Порядку сприятимуть підвищенню прозорості та відкритості у формуванні переліку видань, що випускаються за програмою «Українська книга». За рішенням колегії, всі кошториси видань, які випускатимуться у рамках програми «Українська книга», обов’язково оприлюднюватимуться на веб-сайті Держкомтелерадіо.