На розширеному засіданні колегії Держкомтелерадіо від 29 травня ц.р. було розглянуто стан інформаційного простору АР Крим та хід впровадження енергозберігаючих технологій на підприємствах і філіях Концерну РРТ. Завершилось засідання урочистостями з нагоди Дня працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження та врученням відзнак і нагород працівникам інформаційної та видавничої сфер України.
Стан інформаційного простору АР Крим було розглянуто в контексті національної безпеки України в інформаційній сфері. Колегія заслухала доповідь Голови Республіканського комітету АР Крим з інформації Шевкета Мємєтова, співдоповідачами за цим питанням виступили директор РТПЦ АР Крим Михайло Рогожин та генеральний директор Севастопольської РДТРК Олександр Скріпніченко. Колегією було засвідчено, що територія півострову сьогодні перебуває під потужним інформаційним впливом сусідніх країн. Регулярне проведення в АР Крим інформаційно-психологічних кампаній, які дезінформують суспільство, стало загрозою територіальній єдності країни, завадою проведення державної політики у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції.
Гострою проблемою медійної сфери Криму було визнано недостатнє функціонування української мови: ДТРК «Крим» та Севастопольській РДТРК було рекомендовано вжити заходів щодо збільшення частки теле- та радіо програм українською мовою. Занепокоєння членів колегії викликав також рівень володіння кримськими журналістами українською мовою та мовами національних меншин півострова. Колегія ухвалила вивчити питання щодо запровадження курсів з удосконалення володіння українською мовою для журналістів державних ЗМІ.
Тривалий час на території автономії відбувається скорочення кількості абонентських точок проводового мовлення. Впродовж багатьох років ця система розповсюдження інформації була основною на території Криму і виступала головним засобом оповіщення населення при виникненні надзвичайних ситуацій. Колегія відзначила ініціативу міської влади м. Джанкоя щодо створення регіонального FM-мовлення на базі комунальної радіоредакції, як одного із варіантів вирішення даної проблеми.
Щодо впровадження цифрового мовлення як стратегічного завдання розвитку інформаційної сфери нашої країни та з урахуванням того, що перехід телерадіомовлення Криму на цифрові стандарти заплановано на 2010 рік, колегією було зазначено необхідність введення в експлуатацію найближчим часом багатопрограмних мікроретрансляторів. Держкомтелерадіо разом з Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, Міністерством транспорту та зв’язку України, Національною комісією з питань регулювання зв’язку, Українським державним центром радіочастот ініціювали внесення відповідних змін до пункту 38 Розділу 1 Плану використання радіочастотного ресурсу України.
Зазначені зміни дозволять здійснювати присвоєння радіочастот радіоелектронним засобам аналогового телевізійного мовлення у смузі частот 470-862 МГц з потужністю випромінювання до 10 Вт, що, у свою чергу, дозволить провести ліцензування каналів мовлення з використанням мікроретрансляторів у населених пунктах Криму та забезпечити вихід в ефір українських телеканалів до впровадження цифрового телебачення у стандарті DVB-T.
Колегія також звернула увагу на необхідність негайного вирішення питання забезпечення власним приміщенням Всеукраїнського інформаційно-культурного центру в Сімферополі, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати на державному підприємстві «Видавництво «Таврія».
У підсумку обговорення Т.в.о. Голови Комітету Анатолій Мураховський зазначив, що «ця колегія має дати поштовх до початку формування стабільності інформаційного простору і забезпечення самодостатності національного інформаційного продукту на території Автономної Республіки Крим».