![endif]>![if> | Колегія Держкомтелерадіо, заслухавши інформацію щодо стану розвитку інформаційної та видавничої сфер Харківської області, визнала його задовільним. |
Сьогодні у телерадіопросторі Харківської області працює 127 телерадіокомпаній, у тому числі 58 загальнонаціональних і регіональних та 69 місцевих, найбільша з яких – регіональна філія НТКУ «ОТБ». Охоплення її сигналом складає 90 % населення області. Харківська філія НТКУ забезпечує 18 годин на тиждень телевізійного мовлення в аналоговому форматі та 15 годин ефірно-проводового радіомовлення .
Найвідомішими серед недержавних телерадіокомпаній є «Simon», «7 канал», «R1», «АТН» та інші. Важливе місце в інформаційній сфері області посідають місцеві ТРК міст Лозової, Ізюма, Змієва, Чугуєва, Куп’янська та Первомайського.
В області здійснюють діяльність понад 600 суб’єктів видавничої справи – видавців, виготівників поліграфічної продукції та книгорозповсюджувачів. Найбільшими поліграфічними підприємствами є ТОВ «Золоті сторінки», ТОВ «Видавництво Ранок», ТОВ «Фактор», ТОВ «Фоліо». У районних центрах області діє 4 друкарні, що знаходяться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.
А Харківщині виходять із різною періодичністю 340 друкованих ЗМІ, середній загальний разовий наклад яких становить майже 2 млн. примірників.
В області розпочався процес реформування комунальних друкованих ЗМІ. 9 із 27 трудових колективів районних газет Харківщини вирішили взяти участь у першому етапі реформування (газети: «Нове життя», «Маяк», «Сільські новини», «Вісті Дергачівщини», «Зоря», «Обрії Ізюмщини», «Вісті Красноградщини», «Промінь», «Наш край»). Колегія Держкомтелерадіо рекомендувала Харківській обласній державній адміністрації та Харківській обласній раді сприяти захисту прав журналістів у процесі реформування комунальних друкованих ЗМІ, забезпечити на території області належний контроль за дотриманням вимог законів щодо недопущення будь-якого втручання в професійну діяльність журналістів.
В області, яка межує з Росією та зоною АТО, проводиться системна робота із забезпечення інформаційної безпеки та протидії негативному впливу на формування суспільної думки. Однією із загроз інформаційній безпеці України в Харківській області, зазначали члени колегії, є те, що на території Російської Федерації розгорнуто потужну мережу аналогового телевізійного та радіомовлення, яка дозволяє приймати теле- та радіопрограми в Харківській області на відстані до
Колегія Держкомтелерадіо рекомендувала Харківській ОДА передбачити реалізацію невідкладних заходів щодо забезпечення покриття впевненим телерадіосигналом загальнонаціональних мовників районів, де такий сигнал відсутній, оперативно реагувати на негативні інформаційні впливи з боку Російської Федерації.
За рішенням колегії, Держкомтелерадіо мусить підготувати звернення до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення стосовно розбудови цифрового телебачення в Харківській області та вживати заходів щодо протидії впливу радіопередавальних центрів РФ, що транслюють програми телебачення і радіо у цифровому та аналоговому форматах, сигнал яких приймається на території України.