29 листопада у Національному прес-центрі телебачення і радіомовлення України на черговому засіданні колегії Держкомтелерадіо України було розглянуто низку питань, що стосувалися стану інформаційного простору Чернігівської області, ходу реалізації заходів щодо реформування та розвитку Українського національного агентства «Укрінформ», стану книгорозповсюдження в Україні та можливості відновлення всеукраїнської книготорговельної мережі. Провів засідання колегії заступник Голови Держкомтелерадіо Олександр Курдінович.
За станом інформаційного простору Чернігівської області членам колегії доповідали начальник управління преси та інформації Чернігівської ОДА Дмитро Никоненко, генеральний директор Чернігівської ОДТРК Анатолій Тютюнник та директор Новгород-Сіверської МДТРК «Сіверська» Валентина Артюшкова. За результатами розгляду цього питання колегія зазначила, що в області з’явились позитивні тенденції щодо створення власних мереж телебачення. Разом з тим, було зафіксовано небажані тенденції щодо втрати інформаційної самодостатності в дротовому радіомовленні, кількість абонентів якого протягом десяти останніх років зменшилась на 51 %.
Колегія Держкомтелерадіо характеризувала стан інформпростору Чернігівщини як такий, що поступово розвивається. На виконання обласної Програми створення виокремленої мережі розповсюдження телевізійних програм на 2006-2008 роки Чернігівською ОДТРК було придбано передавальне обладнання, що дозволило з початку поточного року організувати внутрішньообласне телевізійне мовлення з покриттям 70 % території Чернігівщини. Передбачається також створення ліній радіорелейного та оптико-волоконного зв’язку. Разом з тим, за Програмою технічного переоснащення ОДТРК Чернігівська телерадіокомпанія на сьогодні необхідного обладнання ще не одержала.
Серед питань, що потребували уваги членів колегії, була проблема відсутності налагодженого каналу зворотного зв’язку з Києвом. Внаслідок цього Чернігівська ОДТРК не мала можливості брати активну участь в реалізації проекту «Перший громадський». Керівникам дотичних до цього питання підвідомчих організацій та структурних підрозділів Держкомтелерадіо дали доручення опрацювати шляхи вирішення цієї проблеми. Крім того, занепокоєння членів колегії викликала ситуація в телерадіоефірі прикордонних територій області та наявність місць з неповним покриттям: було прийнято рішення про збільшення потужності передавачів на відповідних територіях.
Проблемними питаннями видавничої сфери та друкованих ЗМІ Чернігівщини були названі притаманні значній кількості регіонів України відсутність мережі державної книжкової торгівлі, незадовільний фінансовий стан та застаріла матеріально-технічна база редакцій. Одним з позитивним моментів стало те, що протягом останніх п’яти років мережа поліграфічних підприємств області збільшилась майже у три рази.
За питанням ходу реалізації заходів щодо реформування та розвитку Українського національного агентства «Укрінформ» на 2005-2007 рр. генеральний директор агентства Віктор Чамара повідомив членів колегії про результати роботи в цьому напрямку. Метою реформування було вирішення питань структурної перебудови агентства, удосконалення творчого процесу, оптимізація кількості інформаційних продуктів, які пропонуються споживачам та забезпечення їх конкурентної спроможності.
Завдяки вжитим заходам агентство суттєво збільшило обсяг та якість підготовки і поширення інформації. Сьогодні в активі зарубіжних споживачів продукції «Укрінформу» 37 інформагентств світу, провідні закордонні ЗМІ, такі як Бі-Бі-Сі, «Німецька хвиля», радіо «Свобода» та інші. Пріоритетним напрямком роботи на 2007 рік став розвиток мультимедійного формату мовлення, мовлення в мережі Інтернет державною та іноземними мовами. На базі «Укрінформу» було створено прес-клуб, запроваджено стажування працівників агентства в провідних інформагенціях світу, посольствах.
Однак головною перешкодою для успішного завершення реформування агентства Віктор Чамара назвав неповне фінансування запланованих заходів: з майже 8 млн. грн., передбачених у держбюджеті на капітальні видатки та розвиток «Укрінформу» у 2006-2007 рр., було виділено лише 2 млн. грн., причому тільки в 2007 році.