• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Колегія Держкомтелерадіо: підсумки роботи за 9 місяців
опубліковано 06 листопада 2007 року о 14:32

6 листопада у Національному прес-центрі телебачення і радіомовлення України на черговому засіданні колегії Держкомтелерадіо України розглядалося питання про підсумки розвитку інформаційної та видавничої сфер України за 9 місяців 2007 року.

Перед початком колегії заступник Глави Секретаріату Президента Андрій Кислинський урочисто вручив державні нагороди працівникам засобів масової інформації та свідоцтва про присвоєння почесних звань за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної журналістики, відстоювання ідеалів демократії та свободи слова.

Під час роботи колегії також заслуховувалися питання про заходи щодо підвищення ефективності роботи Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, стан і проблеми ведення претензійно-позовної роботи.

Стосовно першого питання Анатолій Мураховський повідомив, що впродовж січня-вересня 2007 року Комітет спрямовував свою діяльність на забезпечення захисту конституційних прав громадян на інформацію, дотримання принципів свободи слова, розвиток державного інформаційного ресурсу, захист інформаційної безпеки, утвердження інформаційної самодостатності держави та національних інтересів в інформаційній та видавничій сферах, інтеграції України у світовий інформаційний простір.

Продовжено роботу з розвитку нормативно-правової бази в інформаційній та видавничій сферах, приведення її у відповідність до європейського законодавства.

У серпні ц.р. розпочато регулярне мовлення у рамках міжрегіонального програмного блоку “Перший громадський” в ефірі обласних (регіональних) державних телерадіокомпаній. Вихід в ефір міжрегіонального блоку розглядається як початок формування повноцінного громадського телебачення в Україні. На жаль, брак коштів, сучасного обладнання, високопрофесійних кадрів поки що сповільнюють цей процес.

Вжито заходів щодо передачі Концерну РРТ із усіма філіями і підприємствами до сфери управління Комітету. Вивчено реальний стан Концерну, визначено напрями подальшого вдосконалення його виробничої структури, покращення фінансово-економічного та технічного стану.

Державне замовлення з виробництва теле- та радіомовлення державними телерадіоорганізаціями за звітний період виконано.

Зберігається позитивна динаміка розвитку книговидавничої галузі. Збільшилася кількість назв книжок, що видаються в Україні, зросли тиражі друкованої продукції.

За інформацією Державної наукової установи “Книжкова палата України ім. Івана Федорова” станом на 01.10.2007 р. до зазначеної установи надійшло 14,5 тис. назв книжок і брошур загальним тиражем 37,1 млн. примірників, що у порівнянні з аналогічними періодом 2006 року становить 114,6 відсотка за назвами, та 125 відсотків за тиражами.

Забезпечується виконання Плану заходів з підготовки та проведення в Україні Року української книги та Плану заходів щодо створення сприятливих умов для розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження. Розроблено проект Концепції Державної програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції на 2008-2012 роки.

Наказом Комітету затверджено програму “Українська книга на 2007 рік. До Програми включено 139 назв видань 55 видавництв України на суму 20 млн. грн. загальним накладом 650 тис. екземплярів. На сьогодні профінансовано (у розмірі 60 відсотків) 119 видань на загальну суму 11,1 млн. грн.

За організаційної та фінансової підтримки Комітету українські видавці вперше у статусі Почесного гостя взяли участь у ХIV Мінській міжнародній книжковій виставці-ярмарку та 52-й Варшавській міжнародній книжковій виставці-ярмарку. Організовано та успішно проведено III Київську міжнародну книжкову виставку-ярмарок та забезпечено участь вітчизняних видавців у XX Московській міжнародній книжковій виставці-ярмарку.

За 9 місяців 2007 року підприємствами ДАК “Укрвидавполіграфія отримано чистого доходу від реалізації продукції у сумі 113,3 млн. грн. Обсяг випуску книжкової продукції у натуральному виразі становив 413,6 млн. аркуш-відбитків, що на 5 відсотків перевищує показник 9 місяців минулого року (393,9 млн. аркуш-відбитків).

Надходження бюджетних коштів на фінансування видатків Комітету за звітний період становило 389,889 млн. гривень, що дозволило в цілому профінансувати бюджетні програми на 99,7 відсотка від плану.

Бюджетні організації та установи системи Комітету заборгованості із виплати заробітної плати не мають.

Водночас, на сьогодні ще не повністю ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати серед державних підприємств, безпосередньо підпорядкованих Комітету. Колегія звертає увагу керівників підвідомчих підприємств, що мають заборгованість із виплати заробітної плати, на необхідність безумовного дотримання графіків її погашення. У разі невиконання рішення колегії Комітету буде порушене питання про розірвання контрактів з керівниками підприємств-боржників.

Особливої уваги потребує проблема відновлення вітчизняної книготорговельної мережі. Одним із перших кроків у цьому напрямку Колегія вважає підготовку відповідного урядового рішення про затвердження нормативів мінімального забезпечення громадян книготорговельними послугами у розрізі адміністративно-територіальних одиниць, що дозволить відновити книжкові магазини або відділи у торговельних закладах на території селищних та сільських рад, забезпечити функціонування книжкових магазинів у районних та обласних центрах, містах обласного підпорядкування.

Колегія також підтримує пропозицію щодо внесення доповнень до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» в частині організації в бібліотеках пунктів роздрібної і оптової торгівлі книжковою продукцією вітчизняних суб’єктів видавничої справи.

У своєму виступі президент Анатолій Антоненко розповів про Концерн РРТ, який є потужним профільним підприємством і займає домінуюче становище на ринку послуг з трансляції теле- та радіопрограм. Концерн забезпечує експлуатацію та технічне обслуговування більше 90% парку телевізійних передавачів України, з яких 75% належать безпосередньо Концерну. Загальна кількість телевізійних передавачів, що знаходяться на балансі - понад 1360, з яких 216 – потужні.

Значна частина існуючого телевізійного передавального обладнання мереж УТ-1, УТ-2 та УТ-3 на сьогоднішній день є фізично спрацьованою, надзвичайно енергоємною, вимагає значних коштів на придбання запасних частин, морально застарілою і не відповідає за своїми техніко-економічними показниками сучасному світовому рівню.

Значною мірою незадовільний стан Концерну РРТ зумовлений тим, що видатки на трансляцію телерадіопрограм, вироблених для державних потреб, що передбачаються в державному бюджеті, впродовж тривалого часу не відповідають економічним реаліям, що складаються в Україні. За останні роки значно подорожчали енергоносії, комплектуючі вироби, вартість ремонтних робіт.

Можливими шляхами забезпечення стабільної роботи технічних засобів, а також виведення Концерну РРТ зі скрутного фінансового стану можуть бути:

- прийняття проекту Закону України “Про стабілізацію фінансового стану Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення”;

- передбачення в Державному бюджеті України, починаючи з 2008 року, цільових коштів на погашення боргів Концерну РРТ минулих років, що утворилися через недофінансування;

- вирішення на законодавчому рівні питання отримання (або неотримання) дозволів на експлуатацію РЕЗ телерадіомовлення (і, відповідно, платників за користування радіочастотним ресурсом);

- визначення Концерну РРТ на законодавчому рівні в якості головного оператора телекомунікацій державної мережі цифрового мовлення, яка стане основою для розбудови національних мереж цифрового телерадіомовлення в Україні тощо.

«Претензійно-позовна робота в Комітеті знаходиться на належному рівні,» - запевнив членів колегії начальник юридичного управління Олександр Шатковський. Так, всі подані Комітетом 17 позовів та 29 претензій прийняті до провадження, задоволені або знаходяться на стадії виконання; з числа поданих до Комітету 21 позовів лише 1 був задоволений частково, однак не набув законної сили внаслідок апеляційного оскарження (рішення окружного адміністративного суду щодо студії «Укртелефільм»); укладено 164 договори (у тому числі 120 договорів на випуск друкованої продукції на умовах державного замовлення за програмою «Українська книга»), що на відміну від попередніх років дозволяє вчасно виконати відповідні бюджетні програми та запобігти невикористанню асигнувань.

Найбільший обсяг претензійно-позовної роботи серед підвідомчих організацій мають Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, його регіональні філії та інші підпорядковані підприємства (96 позовів, 46 претензій, до них пред’явлено 9 позовів), Національна телекомпанія України (23 позови та 66 претензій), ДП «Видавництво та друкарня «Таврида» (1 позов, 7 претензій, до неї подано - 15 позовів), Севастопольська РДТРК (4 позови, до неї подано - 4 позови та пред’явлено 2 претензії), ДАК «Укрвидавполіграфія» (6 позовів, до Компанії подано 1 позов).

Претензійно-позовна робота на інших підприємствах не перевищує в середньому 4 позовів та претензій на одне підприємство. Спірні питання переважно стосуються майна, трудових відносин, стягнення заборгованостей за зобов’язаннями перед контрагентом або бюджетом чи за соціальними платежами.

Серед проблем ведення претензійно-позовної роботи слід зазначити:

- неузгодженість і подекуди суперечність норм застосовуваного для розгляду претензій і позовів законодавства;

- різне застосування суддями різних судових інстанцій однакових норм права;

- суб’єктивність і подекуди заангажованість суддів;

- недостатньо вмотивований середній рівень заробітної плати правників державного сектору економіки, у зв’язку з чим, високою є плинність кадрів та подекуди неадекватний кваліфікаційний рівень.

Не менш цікавою буда доповідь президента Національної телекомпанії України Віталія Докаленка про стан і перспективи технічного переоснащення НТКУ.

На жаль, сьогодні технічний стан НТКУ не відповідає сучасним вимогам телевізійного виробництва та мовлення. Телевізійне обладнання комплексів програмного мовлення та виробництва НТКУ залишається морально застарілим, фізично спрацьованим та ненадійним в умовах інтенсивної експлуатації. 83% обладнання потребує оновлення. Цей фактор перешкоджає ефективному співробітництву з іноземними партнерами під час телевізійних трансляцій важливих міжнародних подій та прийому сигналу. Під загрозою опиняється якісне та оперативне висвітлення таких широкомасштабних подій як Олімпіада – 2008, футбольний чемпіонат „Євро-2012” тощо. Орієнтовна вартість обладнання для забезпечення трансляції спортивних змагань на рівні сучасних вимог складає 687 млн.грн.

НТКУ необхідно у стислий термін оновити технічну базу пересувних телевізійних станцій та корпоративної розподільчої телемережі за стандартом телебачення високої чіткості. Ці заходи потребують значних капіталовкладень. Орієнтовна вартість робіт з технічного переоснащення та оновлення основних технологічних підрозділів близько 507,3 млн.грн.

Це дасть можливість забезпечити на високому технічному рівні всі вимоги до телевізійних трансляцій подій великих форм – європейські та світові спортивні чемпіонати, загальнодержавні урочисті заходи, культурологічні та інші масштабні події, як в Україні, так і у суміжних країнах.

 

Прес-служба Держкомтелерадіо

Тел.: 278 26 07

E-mail: press@tvradio.gov.ua

 

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ

Тел.: 279 89 59

E-mail: pr@comin.gov.ua

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux