5 червня 2007 р. у Національному прес-центрі телебачення і радіомовлення України відбулося чергове засідання колегії Державного комітету телебачення і радіомовлення України.
На порядок денний були винесені такі питання:
1. Про організацію співробітництва державних телерадіоорганізацій щодо спільного виробництва, обміну та придбання телевізійного продукту (Доповів Курдінович О.В., заступник Голови Держкомтелерадіо України).
2. Про проект програми «Українська книга» на 2007 рік (Доповіла Бабилюлько В.І., директор департаменту видавничої справи та преси).
3. Про надання державної фінансової допомоги друкованим засобам масової інформації (Доповіла Бабилюлько В.І., директор департаменту видавничої справи та преси).
4. Різне.
Заслухавши доповідь заступника Голови Держкомтелерадіо Курдіновича О.В. про організацію співробітництва державних телерадіоорганізацій щодо спільного виробництва, обміну та придбання телевізійного продукту, колегія Держкомтелерадіо засвідчила актуальність налагодження такої співпраці та схвалила проект відповідного Положення. Співробітництво державних ТРК стосовно спільного виробництва, обміну та придбання телепродукту визначено керівництвом Комітету як пріоритетне завдання для телевізійної галузі. Аналіз програмного наповнення регіональних державних телевізійних каналів довів актуальність питання щодо подальшого розвитку системи державного телебачення і наближення його до європейських стандартів. За даними моніторингу контенту ОДТРК, більшість програм не відповідає сучасним вимогам і потребує серйозного вдосконалення – в іншому разі державні ТРК не зможуть успішно конкурувати з комерційними компаніями.
«Започаткування співробітництва державних телерадіоорганізацій задля спільного виробництва, обміну та придбання телевізійного продукту у рамках проекту «Перший громадський» буде сприяти оптимізації видатків на виробництво та закупівлю програмного продукту, появі різноманітного й цікавого наповнення регіональних каналів», – зазначив у доповіді заступник Голови Держкомтелерадіо Курдінович О.В. «З розвитком цього співробітництва має значно посилитися мотивація працівників ОДТРК (особливо це стосується молоді) до створення якісного телевізійного продукту: адже їх матеріали будуть транслюватися на всю країну», – підвів підсумок доповідач.
За результатами розгляду другого питання щодо проекту програми «Українська книга» на 2007 р. членами колегії ухвалено рішення взяти запропонований проект за основу з його доопрацюванням в робочому порядку. Також висловлено і підтримано пропозицію про звернення Комітету до Кабінету Міністрів України стосовно внесення змін до обсягів державного замовлення на випуск книжкової продукції за програмою «Українська книга» на 2007 рік. Комітет звертатиметься за підтримкою до Уряду, Верховної Ради стосовно внесення змін до державного бюджету з метою збільшення суми фінансування на реалізацію зазначеної програми. На 2007 рік на фінансування «Української книги» передбачено кошти у сумі 20 млн. грн., а пропозицій від видавництв та видавничих організацій України отримано майже на 146 млн. грн.
Зважаючи на велику кількість пропозицій (заявки подали 156 суб’єктів видавничої справи), проект програми «Українська книга» на 2007 рік було розглянуто на кількох засіданнях Громадської науково-експертної ради і більшість пропозицій отримали схвальну оцінку експертів. Члени Ради аргументовано аналізували кожне видання, визначали його актуальність, відповідність критеріям соціальної значущості. Одночасно проект програми було розміщено на офіційному сайті Комітету для ознайомлення громадськості з переліком видань, що ввійшли до тематичного плану.
У результаті рейтингового закритого голосування до програми включено 123 видавничих проекти, ще 18 видань перенесено з програми «Українська книга» минулого року. Це, зокрема, такі видання, як вибрані серії з «Творів у 50-ти томах» М. Грушевського, «Вибрані твори» І. Багряного, твори Василя Стуса, збірник колективу авторів «Біль і тривоги Чорнобиля» та інші. В остаточному варіанті до проекту «Українська книга» увійшло 141 видання.
За розглядом третього питання колегія підтримала звернення редакцій журналів для дітей та юнацтва щодо надання фінансової допомоги (ця допомога здійснюється згідно з Законом України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» та Порядком надання державної фінансової допомоги засобам масової інформації).
У цьому році до Держкомтелерадіо з проханням про фінансову допомогу звернулися редакції газети «Світ молоді», журналів для дітей та юнацтва «Країна знань», «Юний натураліст», «Артклас», «Веселочка». Після опрацювання наданих редакціями документів на відповідність вимогам чинного законодавства та Порядку надання державної фінансової допомоги ЗМІ, колегією Держкомтелерадіо вирішено підтримати звернення редакцій журналів «Веселочка» на суму 64 тис. грн., «Артклас» (42,5 тис. грн.) та «Юний натураліст» (90 тис. грн.).