20 жовтня у конференц-залі Українського національного інформаційного агентства „Укрінформ” відбулося розширене засідання колегії Держкомтелерадіо. На засіданні було розглянуто низку питань, що стосуються інформаційного супроводження підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.
Участь у засіданні, крім членів колегії, взяли представник Секретаріату Кабінету Міністрів України Петро Лисенко, заступник Голови Національного агентства України з питань підготовки та проведення в Україні Євро- 2012 Ігор Довбань, заступник директора Департаменту організаційної роботи, планування та комунікацій Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту Ігор Красюк, керівник управління інформаційної політики Федерації футболу Сергій Васильєв, експерт технологій та комунікацій Федерації футболу України Максим Шевчук, представники прес-служб регіональних органів влади, журналісти. Провів засідання колегії заступник Голови Держкомтелерадіо Олександр Курдінович.
Першим колегія обговорила питання «Про стан організаційної роботи з інформаційного супроводження підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу». Заслухавши інформацію директора департаменту телебачення і радіомовлення Сергія Абрамова, колегія зазначила, що відповідно до повноважень та компетенції Держкомтелерадіо проведено значну роботу. Розроблено Галузеву цільову програму підготовки та проведення Євро-2012, яка стала складовою частиною Державної цільової програми.
Вжито організаційних заходів, визначених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 червня 2008 року, щодо інформаційного супроводження підготовки та проведення Євро-2012. На базі Укрінформу створено інформаційний центр «Євро-2012-Україна».
Силами НТКУ забезпечено виробництво чотирьох роликів соціальної реклами з підготовки та проведення Євро-2012. Постійно здійснюються випуски в ефір матеріалів та передач з означеної тематики на усіх державних каналах. Зокрема, за період з 1 січня 2008 року до 1 жовтня 2008 року державними телерадіоорганізаціями підготовлено та видано в ефір телепрограм загальним хронометражем близько 5410,3 хв., радіопрограм загальним хронометражем 3449,3 хв. У випусках новин на телебаченні вийшло 748 сюжетів, на радіо 213 повідомлень. Особлива увага приділяється темі підготовки до Євро-2012 телерадіоорганізаціями, міста яких прийматимуть турнір. Формування інформаційного контенту щодо підготовки до Євро-2012 базується на засадах конструктивного і позитивного ставлення до події, не порушуючи при цьому принципів об’єктивності та незаангажованості.
Віце-прем’єр-міністром України Іваном Васюником затверджено графік проведення прес-конференцій в Інформаційному центрі «Євро-2012-Україна», згідно з яким відбуваються щотижневі прес-конференції за участі керівників центральних та місцевих органів влади.
Налагоджено співробітництво з Федерацією футболу України та Національним агентством України з питань підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу.
З другого питання виступили перший віце-президент Національної телекомпанії України Михайло Кобля та президент Національної радіокомпанії Віктор Набруско. Заслухавши інформацію про проекти угод НТКУ та НРКУ з телерадіоорганізаціями Польщі, колегія зазначила, що українськими та польськими мовними організаціями закладено підвалини для налагодження ефективної співпраці з питань інформаційного супроводження підготовки та проведення в Україні Євро-2012. Учасники засідання дійшли висновку, що на цей час створені умови для активного співробітництва з польською стороною.
Колегія також ухвалила Методичні рекомендації щодо створення та діяльності регіональних інформаційних центрів для висвітлення підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу, наголосивши на необхідності розробки єдиного контент – підходу щодо висвітлення цієї значної для нашої країни події. Генеральний директор Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» Віктор Чамара розповів, що нерідко ситуація навколо Євро-2012 використовується деякими чинниками суспільного життя у власних корпоративних інтересах. Це створює у громадськості певне нерозуміння того, які позитиви отримає Україна від реалізації права на проведення Євро-2012.
Колегія констатувала, що в системі Держкомтелерадіо в цілому налагоджено роботу з інформаційного супроводження підготовки Євро-2012, але є певні недоліки та проблеми. Зокрема, проблемним питання в організації належного виконання завдань, визначених розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 червня 2008 року, є відсутність коштів, необхідних для виконання поставлених завдань. Досі не створено регіональні інформаційні центри в містах Дніпропетровську, Донецьку, Харкові.
З метою належної організації роботи колегія ухвалила відповідні рішення.