Колегія Держкомтелерадіо обговорила питання переходу ОДТРК на цілодобове мовлення у цифровому форматі

опубліковано 14 вересня 2011 року о 14:40

 

Описание: D:\Мои Документы\0909201114581[1].jpg

Минулої п’ятниці в Ужгороді відбулося виїзне засідання розширеної колегії Держкомтелерадіо України, у якому взяли участь Голова Закарпатської обласної державної адміністрації О.О. Ледида, директори обласних державних телерадіокомпаній.

Вибір Ужгорода місцем проведення колегії був зовсім не випадковим, адже, як зазначив Голова Закарпатської облдержадміністрації О.О. Ледида, прикордонний статус Закарпаття має великий вплив на його інформаційний простір. Присутність в ньому іноземних ЗМІ (зокрема, радіо і телебачення) створює неабияку конкуренцію для місцевих медійників. В області на сьогодні працює понад 70 телерадіоорганізацій, з яких мають власне мовлення шість телекомпаній та шість радіокомпаній. Інші є провайдерами програмних послуг.

- В області проживають представники понад 100 національностей. - сказав О. О. Ледида. - Державна ОДТРК «Тиса 1» - єдина в Україні телекомпанія, що здійснює мовлення українською, угорською, румунською, словацькою, німецькою, російською, русинською, ромською мовами. Вона присутня в супутникових ефірах 3 континентів (Європи, Азії, Африки), Інтернеті. А це неабиякий досвід для інших.

Основним лейтмотивом колегії було питання переходу ОДТРК на цілодобове мовлення у цифровому форматі, яке повинно початись з першого жовтня поточного року.

- Інформаційна галузь постійно розвивається, потребує прийняття оперативних рішень відповідно до змін, що відбуваються у суспільстві, - зазначив у своєму виступі Голова Держкомтелерадіо України О.В. Курдінович. – Актуальним сьогодні є питання забезпечення необхідним обладнанням, зокрема, кодерами, декодерами тощо. Ще цього року розпочнеться, а наступного продовжиться масштабний продаж приймачів, телевізорів, іншого необхідного обладнання регіональним телекомпаніям, а також тим, які розташовані в обласних центрах. Що стосується прийому сигналу, то ця проблема, починаючи з 1 січня наступного року, оперативно вирішуватиметься.

Члени колегії у своїх виступах наголошували, що важливим залишається й питання змістовного наповнення телепрограм. У річних тематичних планах телекомпаній мають відображатися зміни, які відбуваються у суспільно-економічному житті країни, враховуватись інтереси та потреби споживачів.

- Генеральним директорам необхідно невідкладно розробити і подати плани заходів щодо промоції державних телерадіокомпаній, підвищення якості конкурентоспроможного теле і радіопродукту, - зазначив у своєму виступі заступник Голови Держкомтелерадіо Д.В. Кравченко.

На колегії також йшлося про те, що з метою інформаційної насиченості телепрограм необхідно налагодити тісну співпрацю ОДТРК з інформаційним агентством «Укрінформ», яке, за словами його генерального директора О.С. Децика, розробило пакет мінімально необхідних послуг за мінімально можливу ціну для користувачів в областях, що включає в себе коментарі керівництва держави, оперативну інформацію, ексклюзивну частину коментарів, в тому числі регіонального рівня. На сьогодні угоду про співпрацю з Укрінформом підписали шість ОДТРК. Очікується, що найближчим часом до них приєднаються й інші телерадіокомпанії.

Також колегія обговорила питання виконавської дисципліни, нагородження працівників інформаційної і видавничої сфер України та ухвалила відповідні рішення.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux