Не секрет, що військова агресія російської федерації проти України завдала відчутного удару по нашій видавничій галузі. Руйнівні наслідки такої підступності відчули не лише видавці і поліграфісти, а й усі, хто читає та цінує українську літературу. Адже книговидавничий сектор держави після 24 лютого 2022 року період просто завмер…
Проте, аби оговтатися від військових потрясінь нашим видавцям знадобилося зовсім небагато часу. А очевидним сигналом такого відродження став перші запити видавців на одержання Міжнародного стандартного номера книги (ISBN) для збірника військово-патріотичних пісень (ТОВ «Наукове видавництво «ПРО») та Міжнародного стандартного номера серіального видання (ISSN) для журналу «Гуманітарні студії: історія та педагогіка» (Західноукраїнський національний університет).
За період війни, станом на 15 травня 2022 року, Книжковою палатою України, яка виконує функції національного агентства Міжнародної стандартної нумерації книг (ISBN) та національного центру ISSN, вже надано номери понад 70 видавничим організаціям. Одночасно триває оформлення 23 номерів для реєстрації серіальних видань в системі ISSN організаціям різних форм власності для провадження інформаційної діяльності.
Наголошуємо, що, незважаючи на загрози та небезпеки воєнного часу, Книжкова палата України імені Івана Федорова ні на день не призупиняла своєї діяльності у забезпеченні участі України в міжнародних системах стандартної нумерації у сфері ISBN/ISMN/ISSN.
Під час дії режиму воєнного стану, відділ ISBN та національний центр ISSN Книжкової палати України надає послуги щодо ISBN/ISMN/ISSN та консультації з питань, що входять в їхню компетенцію, дистанційно.