• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
"КНИГИ - МОВНІ СКАРБИ"
опубліковано 18 лютого 2008 року о 09:06

Таку назву має виставка видань, випущених за державної підтримки, що проходитиме з 19 лютого по 4 березня в приміщенні Національної парламентської бібліотеки України. Захід приурочено до Міжнародного дня рідної мови.

Організаторами виставки виступили Державний комітет телебачення та радіомовлення України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство культури і туризму України, Державний комітет України у справах національностей та релігій.

Мета виставки – розкрити мовну різноманітність України та світу, сприяти більшій обізнаності українських громадян щодо мовних та культурних традицій, заохочувати до взаєморозуміння, толерантності та діалогу. Міжнародний День рідної мови буде означений своєрідним звітом центральних органів влади про реалізацію мовної політики та відповідних бюджетних програм.

Держкомтелерадіо презентуватиме видання, випущені за бюджетною програмою «Українська книга» в 2005-2007 роках. В експозиції - книги для дітей та юнацтва, твори класиків української літератури та лауреатів Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, класиків зарубіжної літератури (у перекладі українською мовою), науково-популярні та довідково-інформаційні видання (енциклопедії, довідники, словники), видання мовами національних меншин.

Міносвіти та науки представить підручники, словники, посібники, а також періодику українською мовою та мовами національних меншин для загальноосвітніх навчальних закладів, педагогів, науковців, випущених за бюджетні кошти на умовах державного замовлення. Відвідувачі виставки матимуть змогу ознайомитися з підручниками з рідних мов та читання, зокрема, румунською, угорською, болгарською, польською, молдавською, кримськотатарською. Крім того, на стенді міністерства експонуватимуться «особливі» підручники, автори яких більше уваги приділили якісному оволодінню українською мовою учнями різних класів.

Держкомнацрелігій експонуватиме друковану продукцію мовами національних меншин. Варто зазначити, що видання газет, посібників, словників, розмовників, довідників, художніх творів мовами національних меншин (білоруською, ромською, гагаузькою, грецькою, ідиш, кримськотатарською, караїмською, німецькою, польською, російською, румунською, словацькою, угорською) Держкомнацрелігій здійснює за двома бюджетними програмами, а саме: «Заходи щодо відтворення культури національних меншин та фінансова підтримка газет мовами національних меншин» і «Заходи з реалізації Європейської хартії регіональних мов або мов меншин».

Мінкультури і туризму та Національна парламентська бібліотека спільно реалізують бюджетну програму «Забезпечення розвитку та застосування української мови». Результати такої співпраці також представлені на виставці. Це документи з універсального, багатогалузевого за змістом фонду Бібліотеки, що нараховує понад 4,3 млн примірників книг, журналів, нот, комплектів газет та інших документів з усіх галузей знань. Такі фонди, видані понад як 60 мовами світу, є стратегічним національним інформаційним ресурсом, культурним надбанням та основою духовної спадщини української нації.

 

ДОВІДКОВО. Міжнародний День рідної мови відзначається 21 лютого, відповідно до рішення ЮНЕСКО. 21 лютого 1952 р. у Бангладеш влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання бенгальської мови. Відтоді ця дата у країні стала днем полеглих за рідну мову. А у жовтні 1999 р. на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови. Починаючи з 2000 р., цей День відзначають і в Україні.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux