Громадськості презентовано перші томи "Шевченківської енциклопедії"
опубліковано 06 березня 2013 року о 16:38

 

У столиці презентували перші два томи Шевченківської енциклопедії, випущені за бюджетною програмою «Українська книга» 2012 року. Загалом масштабний науково-довідковий проекту Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка Національної академії наук України передбачає випуск шести томів енциклопедії, які міститимуть понад 6500 статей про життя, творчість, особистість Великого Кобзаря, його оточення та тогочасну епоху.

Перший же том складається з 1142 статей, другий — з 1081 статті. Керівником проекту стала доктор філологічних наук Валерія Смілянська. До складу редакційної колегії видання увійшли провідні вчені-літературознавці, серед яких Дмитро Стус, Павло Гриценко, Микола Бондар та ін. Розлогу передмову до енциклопедії написав академік Іван Дзюба.

За словами упорядників, під час підготовки видавничої серії вони активно співпрацювали з Національним музеєм Тараса Шевченка та з багатьма іншими академічними інституціями не лише України, а й Європи, Росії, США й Канади.

Низка статей-персоналій охоплює інформацію про оточення Кобзаря, дослідників його творчості, перекладачів та ін. Видання поділене на тематичні розділи, кожен із яких включає ряд довідкових статей різного обсягу: поетика Шевченка; біографія; історія і Шевченко; місця перебування; згадувані Шевченком історичні, міфологічні, біблійні, агіографічні персонажі; Шевченко і літератури – українська, російська, слов’янські, світова література; Шевченко і мистецтво (скульптура, музика, театр, кіно); шевченкознавство; вшанування пам’яті тощо.

Перші видання вийшли тиражем по 5 тисяч примірників кожне. Наразі практично закінчена підготовка ще двох томів – третього та четвертого, відповідно.

На досягнутому співробітники Інституту літератури не зупиняються. За їх словами, наразі вже майже повністю розроблений та наповнюється сайт електронної версії енциклопедії - http://www.shevchcycl.kiev.ua/.

Таким чином, досліджений матеріал стане ще доступнішим для широкого загалу читачів та заохотить їх до глибшого вивчення не лише поетики Кобзаря, але й його прозових творів, картин, нарисів тощо.

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux