На черговому засіданні члени громадської ради при Держкомтелерадіо обговорили заплановані до розгляду питання порядку денного.
Участь у засіданні взяли Голова Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк, перший заступник Голови Олександр Курдінович, заступник Голови Дмитро Кравченко, завідуючий відділом проблем інформаційної безпеки РНБО Олександр Чалак.
Із вступним словом до членів громадської ради звернувся Голова Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк. Він висловив надію на результативну співпрацю громадської ради та Комітету і визначив питання, які, на його думку, вимагають до себе уваги з боку громадської ради. Це, зокрема, дослідження впливу аудіовізуальних ЗМІ на формування громадянського суспільства, вивчення можливостей реклами на суспільному мовленні, аналіз стану книговидання тощо.
Виступаючи з доповіддю «Про редакційну політику обласних державних телерадіокомпаній під час виборів», Світлана Остапа («Телекритика») зазначила, що на минулих президентських виборах Держкомтелерадіо вдалося витримати досить зважену політично нейтральну позицію. Про відсутність тиску з боку Комітету свідчили і керівники опитаних ОДТРК. Члени громадської ради висловили побажання новому Голові Держкомтелерадіо і надалі дотримуватися курсу політичного невтручання в редакційну політику ОДТРК. Крім цього Світлана Остапа запропонувала обміркувати доцільність організації постійного моніторингу регіональних телерадіоканалів.
В ході обговорення наступного питання «Про концепцію розвитку телерадіоінформаційного простору» доповідач Катерина Котенко (Індустріальний телевізійний комітет) запропонувала розширити перелік питань, які повинна охопити майбутня концепція і включити до нього такі пункти як книговидання, преса та Інтернет. Відтак виникла потреба й у зміні назви самого проекту документа, поки що зупинилися на робочому варіанті – Концепція розвитку інформаційного простору. Катерина Котенко представила присутнім структуру змісту майбутньої концепції, яка складається з чотирьох частин: стан галузі, пріоритети і особливості концепції, основні проекти за галузями/технологіями та методика реалізації. Вирішено, що за першу аналітично-узагальнюючу частину відповідатиме президент Академії української преси, професор Валерій Іванов. За підготовку інформації за галузями відповідатимуть: Катерина Котенко – телебачення, Катерина М'ясникова (НАМ) – радіо, Олексій Погорєлов (Українська асоціація видань періодичної преси) – преса, Віктор Шлінчак (Інститут світової політики) – інтернет, Богдан Дурняк (Львівська академія друкарства) – книговидання. Протягом тижня формуватимуться робочі групи по цих галузях. Члени громадської ради запрошують усіх бажаючих долучитися до підготовки концепції. Прийнято рішення підготувати робочий варіант документа до 6 червня цього року.
На завершення члени громадської ради розглянули кілька організаційних питань. Зокрема, прийнято рішення задовольнити прохання Івана Малковича та Сергія Рахманіна та вивести їх зі складу громадської ради. Також присутні на зібранні розглянули звернення ГО «Інтернет-реформація» і відмовили їй у проханні про включення представника цієї організації до складу громадської ради при Держкомтелерадіо.