Громадська рада при Держкомтелерадіо схвалила проект порядку виплат грошової допомоги у разі загибелі чи поранення журналіста під час виконання ним професійних обов'язків
опубліковано 18 березня 2016 року о 16:20

18 березня відбулось засідання громадської ради при Держкомтелерадіо, участь у якому взяв перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак та керівники структурних підрозділів відомства.

 

Учасники зібрання одноголосно схвалили проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі або поранення журналіста під час виконання ним професійних обов’язків», розроблений Держкомтелерадіо відповідно до частин п’ятої та шостої статті 18 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів».

Законом передбачено, що у разі загибелі (смерті) журналіста під час виконання ним професійних обов’язків членам сім’ї загиблого (померлого), а в разі відсутності сім’ї - його батькам та утриманцям з державного бюджету виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 100 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб на час виплати цієї суми, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. У разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного журналісту під час виконання ним професійних обов’язків, йому виплачується з державного бюджету одноразова грошова допомога в розмірі до 50 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб на час виплати цієї суми, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Метою проекту постанови Кабінету Міністрів України є затвердження порядку, яким буде визначено механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі або поранення (контузії, травми або каліцтва) журналіста під час виконання ним професійних обов’язків.

Члени громадської ради ознайомились також з новою редакцією проекту постанови

Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії та видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги», відзначивши, що в ній відображені пропозиції Робочої групи з проблемних питань діяльності провайдерів програмної послуги. Водночас члени громадської ради вирішили повернутися до розгляду цього питання за тиждень.

Також представники інститутів громадянського суспільства вирішили звернутись до Верховної Ради України стосовно проекту Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» (реєстр. №3081-д від 27.11.2015 року) із заявою про недопущення під гаслом боротьби з аудіо та відео піратством обмеження свободи слова і закриття веб-сайтів без судових рішень.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux