• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Громадська рада при Держкомтелерадіо має намір працювати результативно
опубліковано 30 жовтня 2009 року о 17:04

30 жовтня відбулися установчі збори нового складу громадської ради при Держкомтелерадіо.

Наказом Держкомтелерадіо №354 від 27 жовтня внесено зміни до складу громадської ради при Держкомтелерадіо. Зміни у персональному складі були продиктовані тим, що діяльність попередньої громадської ради виявилася не зовсім ефективною. Останнім часом вона перебувала у стані реформування, а отже тривалий час не збиралася і не працювала. Втім, існує нагальна потреба звіряти правильність курсу державної політики в інформаційній та видавничій сферах з громадською думкою.

Дали згоду працювати в оновленій громадській раді представники громадських організацій - Ольга Большакова (Східноєвропейський Інститут проблем медіа), Катерина Котенко (асоціація «Індустріальний телевізійний комітет»), Тетяна Котюжинська (Національна спілка журналістів), Катерина Мяснікова (Незалежну асоціацію мовників), Олексій Погорєлов (Українська асоціація видавців періодичної преси), Олександр Човган (асоціація «Незалежні регіональні видавці України»), Тарас Шевченко (Інститут медіа права), Віктор Шлінчак (Інститут світової політики) Євген Бистрицький (Міжнародний фонд «Відродження»); представники впливових ЗМІ - Наталія ЛигачоваТелекритика»), Сергій Рахманин («Дзеркало тижня»), Олександр Богуцький (ICTV), Олександр Мартиненко (інформаційне агентство «Інтерфакс-Укаїна»), народні депутати України Олена Бондаренко, Ірина Геращенко, Олена Кондратюк, Юрій Стець, науковці – ректор Української академії друкарства, доктор технічних наук Богдан Дурняк. Від Федерації профспілок України до громадської ради увійшла голова Центрального Комітету профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна.

Модератором першого засідання був позаштатний радник в.о. Голови Держкомтелерадіо Юрій Артеменко. Першим він надав слово в.о. Голови Держкомтелерадіо Олегу Наливайку. Він, зокрема, сказав, що розраховує на допомогу громадської ради у розробці якісно нових законопроектів, що стосуються порядку роздержавлення ЗМІ, створення суспільного телебачення та радіомовлення тощо. Щодо інших документів, над якими зараз працює Держкомтелерадіо, і які варто було б винести на обговорення громадської ради, то це, по-перше, проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо маркування примірників книжкових видань». Законопроект розроблявся МОН разом з Держкомтелерадіо, зараз над його остаточною редакцією працює Комітет.

Законопроект має запобігти наповненню вітчизняного книжкового ринку контрафактною друкованою продукцією, а також виданнями, випущеними з порушенням авторських і суміжних прав. Отже, його остаточна мета - легалізація книжкового ринку та створення економічних умов для ефективного розвитку саме вітчизняного ринку книговидання.

Комітет має намір довести до логічного звершення роботу над проектом Закону України “Про внесення змін до Закону України Про видавничу справу”, який у червні цього року за результатом розгляду у першому читанні був відхилений Верховною Радою. Тим часом норми чинного Закону України «Про видавничу справу», який було прийнято ще 1997 року, частково не відповідають уже реаліям сьогодення та потребують свого удосконалення. У зв’язку з тим, що зміни до законів України «Про видавничу справу» та «Про приватизацію державного майна», над яким зараз працює фахівці Комітету, взаємопов’язані, Держкомтелерадіо вважає за доцільне їх об’єднати і подавати на розгляд Кабінету Міністрів і Верховної Ради в одному пакеті.

Члени громадської ради погодилися, що співпраця над проектами законів та нормативно-правовими актами, що розробляє Держкомтелерадіо, має стати одним із основних завдань їхньої діяльності.

На установчих зборах було обрано секретарем громадської ради голову правління Східноєвропейського Інституту проблем медіа Ольгу Большакову. Також було прийнято рішення провести чергове засідання 17 листопада, на якому заплановано обговорити та внести зміни у Положення про громадську раду при Держкомтелерадіо.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux