Зокрема, щодо питання суспільного мовлення Голова Комітету зазначив, що законопроект стосовно його створення вже готується для розгляду в парламенті. «Ми йшли до цього більше 10 років, - сказав Юрій Плаксюк. - Перший законопроект про створення суспільного ТБ був розроблений в 1997 році. Усі наступні не відрізнялися від нього ідеологічно. Розбіжності полягали в тому, чи відразу перетворити всі ДТРК в суспільні чи йти поступово - від національних до місцевих».
Голова Комітету наголосив, що реформування торкнеться всіх 27 ОДТРК, а також НТКУ та НРКУ.
На питання читачки зі Львова, як і коли поширюватиметься цифрове мовлення в Україні, Юрій Плаксюк віповів: «До 2015 року цифрове ТБ впроваджуватиметься територією України. Нацрада має отримати дані про частотний цифровий ресурс, щоб спланувати проведення конкурсів і встановлення мультиплексів, а також розробити план переходу від аналогового до цифрового ТБ. Одним рубильником цього зробити неможливо.»
На думку Голови Держкомтелерадіо, цифрове ТБ - це соціальне мовлення. «Ми повинні дати периферії не 3-4 канали, а 10-12, - зазначає Юрій Плаксюк. - Для мегаполісів це сьогодні не є нагальною потребою, бо там представлено як мінімум 4-5 систем багатоканального мовлення - і супутникове, і кабельне, і IPTV. Це - проблема сіл і маленьких міст, які намагаються хоча б в інформаційній сфері отримати ті ж блага, що і мегаполіси».
Повністю текст звіту з конференції «Яким буде «телебачення майбутнього» в Україні» читайте на веб-сайті Держкомтелерадіо в розділі «Прес-центр» (підрозділ «Огляд ЗМІ»).