| 15 жовтня Голова Держкомтелерадіо України Олександр Курдінович зустрівся із представниками місії ОБСЄ – експертами з питань ЗМІ Ельмою Шехаліч та Валентиною Березос. На зустрічі також був присутній перший заступник Голови Держкомтелерадіо Анатолій Мураховський. Голова Держкомтелерадіо поінформував іноземних гостей про роботу, яку провадить Комітет у сфері забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку проведення передвиборної агітації з використанням ЗМІ. |
Зокрема, Олександр Курдінович наголосив, що вже на початку виборчої кампанії було затверджено План заходів, який передбачає широку співпрацю з громадськістю, медіаструктурами та, власне, самими учасниками виборів для оперативного розгляду проблемних питань роботи ЗМІ та журналістів у цей період.
Як зазначив Голова Держкомтелерадіо, наразі здійснюється моніторинг засобів масової інформації на предмет дотримання ними принципів неупередженого висвітлення діяльності та програмних позицій суб’єктів виборчого процесу, балансу різних поглядів тощо.
Крім того, Держкомтелерадіо запроваджено також щотижневий моніторинг ефірів провідних загальнонаціональних телевізійних каналів - Інтер, «1+1», ICTV, «Новий канал», СТБ, ТРК «Україна», 5-ий канал, Перший національний.
Налагоджено постійний діалог з громадськими організаціями щодо створення сприятливих умов для забезпечення рівного доступу учасників виборчого процесу до ЗМІ.
Так, за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» Національна телекомпанія України підписала меморандум «Відкриті новини заради чесних виборів». Таким чином Перший національний долучився до незалежного моніторингу своїх новин щодо забезпечення рівного доступу суб’єктів виборчого процесу до ЗМІ та дотримання європейських стандартів журналістики під час висвітлення цьогорічної виборчої кампанії.
Представників місії ОБСЄ цікавили питання правового забезпечення діяльності ЗМІ під час виборів, перспектив створення в Україні суспільного телебачення. Вони висловили сподівання, що в українських ЗМІ під час виборчого процесу будуть присутні баланс поглядів і плюралізм думок, а українська влада забезпечить дотримання демократичних процедур для ЗМІ.