У Держкомтелерадіо розпочала діяти гаряча телефонна лінія для редакцій, які не закінчили процес реформування. Свої питання ви можете поставити за тел. (044) 278-86-96. Консультативна гаряча лінія працює у робочі дні з 09.00 до 18.00. У п’ятницю - до 16.45.
Також письмові запити, які виникають у процесі закінчення реформування, можна надіслати на електронну пошту Держкомтелерадіо: oksana-zmi@comin.gov.ua
Крім того, свою консультативну гарячу лінію для друкованих ЗМІ запроваджує й Національна спілка журналістів України. Контакти: (044)234-23-57, e-mail: oblik@nsju.org ; Obrii1919@gmail.com
Нагадаємо, що 31.12.2018 закінчилася реформа комунальних і друкованих ЗМІ. Відповідно до вимог ст. 11 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» неподання засновником (співзасновниками) друкованого ЗМІ центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації друкованих ЗМІ, у строк до 31.12.2018 заяви про перереєстрацію відповідного друкованого ЗМІ є підставою для визнання свідоцтва про державну реєстрацію друкованого ЗМІ недійсним.
Проте впродовж трьох років існувала гостра проблема, пов'язана саме з перешкоджанням засновником (співзасновниками) друкованих ЗМІ та редакцій процесу реформування. Саме свідоме несприйняття засновником (співзасновниками) відповідних рішень про реформування друкованих ЗМІ призводить до порушення прав трудових колективів редакцій. Таким чином, трудові колективи з 1 січня 2019 року можуть стати заручниками неправомірних дій своїх засновників (співзасновників).
З огляду на потребу завершення реформування та з метою збереження періодичних друкованих видань як важливого джерела інформації для громадян України Держкомтелерадіо та НСЖУ звернулися до Міністерства юстиції з проханням надати роз'яснення майбутніх дій цього міністерства, які могли б мінімізувати можливі негативні наслідки для тих редакцій, які не встигнуть здійснити перереєстрацію друкованих ЗМІ до 31.12.2018 із зазначених вище причин.