Державний комітет телебачення та радіомовлення України після 16-го Міжнародного книжкового ярмарку "Форум видавців у Львові" повернеться до своєї ініціативи щодо ідентифікації та поховання праху першодрукаря Івана Федорова і відновить роботу в цьому напрямку. Про це на прес-конференції в Укрінформі 04.09.09 заявив т.в.о. Голови Держкомтелерадіо Анатолій Мураховський.
Анатолій Мураховський нагадав, що цю ідею було оприлюднено під час минулорічного львівського форуму у зв'язку з тим, що 5 грудня 2008 року виповнилося 275 років з дня смерті відомого друкаря Івана Федорова. За словами Анатолія Мураховського, Держкомтелерадіо поки що не вдалося отримати згоди на проведення експертизи вітчизняних наукових інституцій і хоча б первинних розрахунків, скільки це коштуватиме. Однак він пообіцяв, що після цьогорічного "Форуму видавців у Львові" Держкомтелерадіо «зчинятиме» свій галузевий професійний тиск на ті інституції, в компетенції яких - проведення цієї експертизи, і все- таки відновить роботу, щоб здійснити належне поховання праху Івана Федорова".
Анатолій Мураховський висловив сподівання, що Держкомтелерадіо знайде в цьому питанні порозуміння з ГО "Форум видавців" та "Українською асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів" і зможе долучити Академію наук України, закордонних спеціалістів, "щоб провести таку роботу та ініціювати поховання праху Івана Федорова, як це належить".
Нагадаємо, що під час археологічних розкопок, які проводилися в 1971-1975 роках на території Онуфріївського монастиря у Львові (на той час там знаходився музей Івана Федорова), в ніші церкви виявили поховання двох людей. За документальними свідченнями і пропонованим на той час науковим припущенням - Івана Федорова (Федоровича) та його сина Івана Друкаревича. Розкопки проводили львівські археологи І.К.Свєшніков та І.З.Мицько. Проте виявлені останки не були перепоховані, оскільки археолог І.К.Свєшніков категорично заперечував ідею простого перепоховання без проведення подальших наукових досліджень, здійснити які не вдалося через брак коштів. Після того, як монастир у 1990 р. став діючим, і музей Івана Федорова було перенесено спочатку в приміщення на вул. Коперника, де зараз знаходиться Музей мистецтва давньої української книги, останки весь час перевозилися разом з музейними фондами.
За умови підтвердження вченими факту, що один із скелетів справді належить Івану Федорову, буде здійснено їх перепоховання на території церкви св. Онуфрія зі встановленням тут копії давнього нагробка Івана Федорова.
У травні цього року Львів відвідали представники уряду Москви, які порушили питання про необхідність поховання "останків російського першодрукаря Івана Федорова і заявили, що Міністерство культури Росії і уряд Москви не стоятимуть осторонь".