Зацікавленість ЗМІ (особливо українських редакцій іноземних видань) викликало оприлюднення на сайті Верховної Ради текст законопроекту «Про внесення змін до закону «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»».
Згідно з документом, журнали і газети, які видаються за кордоном, повинні одержати дозвільний документ для продажу в Україні. Порядок видачі такого дозволу, а також сума реєстраційного збору встановлюватимуться Кабміном «за поданням центрального державного органу в інформаційній і видавничій сфері». Кошти, що надходять від сплати збору за видачу дозволу, перераховуватимуться до держбюджету.
Водночас видання не отримає дозволу, якщо воно пропагує насильство, тероризм і жорстокість, сприяє розпалюванню національної ворожнечі, розповсюдженню порнографії або містить нецензурну лексику. Крім того, у видачі дозволу буде відмовлено, якщо в Україні вже виходить друковане видання з такою ж назвою. Мета документа – встановити єдині правила для українських та іноземних ЗМІ.
У коментарі газеті «Комерсант-Україна» в.о. Голови Держкомтелерадіо Олег Наливайко зазначив: «Зараз роздрібний ринок преси складно контролювати через велику кількість іноземних друкованих ЗМІ, які ввозяться до України нелегально. Це газети і журнали, які видаються в Росії, Польщі, Угорщині, а продаються у нас». За його словами, нещодавно Держкомтелерадіо зіткнувся з тим, що в Україні продаються два журнали зі схожою тематикою під назвою «Профіль»: один з них російський, а інший український.
Як вважає генеральний директор видавничого дому «Hachette Filipacchi Shkulev Україна» (журнали Elle, Maxim, Marie Clair, Psychologies) Сергій Мірошниченко, обсяги продажу російських видань, які «дублюють друковані українські ЗМІ і завозяться до нас нелегально, становлять до 10% українського накладу». Він упевнений, що цей законопроект допоможе скоротити кількість «сірого» імпорту преси до України.
На думку Олега Наливайка, парламент ухвалить запропонований законопроект, якщо це питання не розглядатиметься як спроба прибрати з ринку російські газети та журнали.