| Держкомтелерадіо України посилює вимоги до формування державними телерадіоорганізаціями тематичних планів на наступний рік. Захист проектів планів відбудеться у грудні. Про це йшлося на колегії Держкомтелерадіо 29 листопада. Відтепер державні контракти та тематичні плани представлятимуть особисто генеральні директори, керівники творчої та економічної служб. На кожну програму, яка вироблятиметься за державним замовленням, потрібно підготувати промо-ролик, або запис пілотного проекту на DVD та технологічну карту виробництва програм. Програми повинні обов’язково відповідати телевізійним стандартам щодо хронометражу, періодичності тощо. У державному замовленні їх не припустимі розважальні програми. |
Також державні мовники мають дотримуватися загальних принципів побудови сітки мовлення для цілодобового мовлення. Сітка складається із чотирьох блоків – ранкового (з 6.00 до 10.00), денного (з 10.00 до 19.00, з новинним блоком о 16.00), вечірнього (з 19:00 до 0:00 з новинними блоками о 19:00 та 22:00, інтерактивними передачами за державним замовленням та основним блоком актуальних суспільно-політичних передач з 21:00 до 22:00) та нічного блоку (з 0.00 до 6.00). На думку членів колегії, побудова сітки мовлення державними ТРК за загальними принципами сприятиме чіткішій структуризації мовлення, синхронізації виходу новин та суспільно-політичних передач загальнонаціонального значення.
Колегія позитивно оцінила стан виконання телемовниками державного замовлення у минулому році. Водночас, було вказано й на деякі недоліки. До державних контрактів та тематичних планів без попереднього обґрунтування і погодження з Комітетом вносились суттєві зміни щодо обсягів мовлення у частині жанрового розподілу та за тематикою передач. У деяких компаніях відсутні накази про механізм виконання державного замовлення та про здійснення контролю за виконанням квартальних показників державного замовлення, згідно з якими або відзначається якісна робота фахівців, або засвідчується недовиконання плану роботи.
Все це часто призводило до того, що до державного замовлення вносилися передачі комерційного характеру, а також ті, які мали б транслюватись за рахунок місцевого бюджету чи з інших джерел, наповнюючи спеціальний фонд компанії.
Колегія рекомендувала керівникам ДТРО припинити практику внесення змін до тематичних планів без обґрунтування потреби в них і попереднього погодження з Держкомтелерадіо України, не допускати випадків включення до державного замовлення передач, які повинні транслюватися за рахунок місцевого бюджету чи інших джерел.
Управління інформаційної політики