«Голова Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк особливий наголос робить на прозорості державної політики у сфері книговидання», - про це сказав прес-секретар, помічник голови Держкомтелерадіо Роман Кіфлюк, вітаючи учасників прес-конференції, що пройшла 21 квітня 2010 р. в «Укрінформі» з нагоди оголошення старту II щорічного регіонального конкурсу «Найкращий відгук на дитячу прозу».
Помічник Голови також поінформував про сучасний стан книговидання та побажав організаторам конкурсу досягти успіхів у справі популяризації сучасної вітчизняної книги, розвитку читацької культури школярів.
На прес-конференції представники Міносвіти та Мінкультури, як головних організаторів конкурсу, а також Тетяна Шахнік – директор видавництва «Грані-Т», що виступає співорганізатором, розповіли про історію появи та досвід проведення першого конкурсу. Завідувач відділу інформаційних технологій відділення навчальної, методичної та наукової літератури Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України Олена Ночвінова зазначила, що учні четвертих і п'ятих класів, які, власне, і є учасниками цього конкурсу, "це саме та вікова категорія дітей, яка виявляє інтерес до читання». «Якщо дитина не навчиться читати в цьому віці, то привчити її до цього пізніше буде вкрай складно", - додала вона.
Сьогодні навчальні програми акцентують увагу дітей на класичних творах. Тому завдання конкурсу – привчити учня читати сучасні прозові твори для дітей, які недавно побачили світ, і вміти дати свій відгук на прочитану книгу, наголосила директор видавництва "Грані-Т" Тетяна Шахнік. Вона розповіла, що для переможців конкурсу очолюване нею видавництво приготувало призи: ноутбуки – учням, цінні подарунки – вчителям та книги для поповнення шкільних бібліотечних фондів – найактивнішим школам.
Своїми враженнями від спілкування з учасниками конкурсу поділилася і постійна авторка видавництва «Грані-Т», українська дитяча письменниця Леся Воронина.
Особливістю цьогорічного конкурсу стане те, що до його організації та підтримки долучаються бібліотеки та Фонд голови Національного олімпійського комітету Сергія Бубки. За словами прес-секретаря Фонду Олександра Мащенка, в Україні є багато гарних книг про спорт, але саме художніх, пов’язаних із цією тематикою – обмаль. Тому, підкреслив він, голова НОК закликає сучасних українських дитячих письменників звернути увагу на цю проблему і написати художній твір про відомих українських спортсменів. А для конкурсантів, які напишуть кращий відгук саме на художню книгу спортивної тематики Фонд Сергія Бубки готовий надати спеціальний приз.
Про цікаву форму підтримки конкурсу – акцію «Україна читає дітям» розповіла генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей Анастасія Кобзаренко. Під час цієї акції прозові твори дітям читатимуть відомі митці, політики, науковці, громадські діячі.
У прес-конференції взяла участь Владислава Гречкосій, учениця 4-го класу столичної середньої школи № 43 – переможниця минулорічного конкурсу в місті Києві. Дівчинка подякувала за ноутбук, який отримала за перемогу, і заявила, що неодмінно візьме участь і в цьогорічному конкурсі "Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу".