![endif]>![if> | Держкомтелерадіо відмовив ТОВ «Якабу Трейд» у видачі дозволів на ввезення з території держави-агресора п’яти книжок, у яких присутні ознаки пропаганди держави-агресора. |
Відмову надано на підставі висновків експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України.
Ознаки пропаганди держави-агресора знайдено у книгах московських видавництв «Альпина Паблишер», ТОВ «Издательство «Добрая книга», ТОВ «Клевер-Медиа-Групп» та ТОВ «Манн, Иванов и Фербер». Зокрема, не буде розповсюджуватися в Україні дитяча книга Євгенії Попової та Лілу Рамі «Найди и покажи. Кем я стану?» (видавець - ТОВ «Клевер-Медиа-Групп»), у якій окремі глави присвячені пропаганді російських силових структур і військових професій.
Також не отримали підприємці дозвіл на ввезення з території держави-агресора книги М. Дорофєєва «Джедайские техники», у якій автор використовує для прикладів креативного і швидкого мислення символи комуністичної доби. Подібні приклади «життя-подвигу» присутні й у книзі Марини Мелії «Бізнес - це психологія».
Не надано також дозвіл на ввезення російських перекладів книг Френсіса Реймонда «История бизнеса. День за днем» та Джолайн Годфрі «Как научить ребенка обращаться с деньгами», оскільки видавець - ТОВ «Издательство «Добрая книга» - використав в оформленні видань символіку держави-агресора.
Нагадаємо, що, починаючи з 20 травня 2017 року, дати набуття чинності постанови Кабінету Міністрів України № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України», станом на 30 травня 2019 року Держкомтелерадіо надав 3 377 відмов у видачі дозволів. Зокрема, на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо у зв’язку з невідповідністю Критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, надано 211 відмов у видачі дозволів на ввезення 1 031 000 примірників видань антиукраїнського змісту, а також прийнято рішення про анулювання 1 виданого раніше дозволу. Ще 3 166 відмов надано внаслідок подання суб’єктами господарювання не в повному обсязі пакетів документів, необхідних для одержання дозволу, або виявлення у поданих документах недостовірних відомостей.