Колегія Держкомтелерадіо ухвалила рішення направити проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо приватизації державного майна» на правову експертизу до Мін’юсту з подальшим поданням на розгляд Кабінету Міністрів України.
Як зазначив начальник юридичного управління Держкомтелерадіо Андрій Краснощок, законопроект двічі засилався на погодження до Мінекономіки, Мінфіну, Фонду державного майна і не був підтриманий цими органами через те, що вони вважають недоцільним надавати переважне право трудовим колективам на приватизацію видавництв.
Втім, Держкомтелерадіо наполягає на тому, щоб у процесі приватизації видавництв, видавничих організацій, підприємств поліграфії та книгорозповсюдження переважне право мали трудові колективи цих підприємств.
Члени колегії підтримали пропозицію Держкомтелерадіо. Адже у багатьох регіонах України спостерігається виселення видавництв та книгарень із приміщень, які вони займали впродовж десятків років. Відтак скорочується мережа підприємств книгорозповсюдження, громадяни не реалізують у повному обсязі конституційні права на інформацію, задоволення їх освітніх, духовних і соціальних потреб.
Як зазначив на засіданні колегії заступник Голови Держкомтелерадіо Василь Шевченко, відсутність достатньої кількості закладів книжкової торгівлі на території України негативно позначається на забезпеченні потреб населення в україномовній друкованій продукції, розвитку вітчизняної мережі книгорозповсюдження, на конкурентоспроможності друкованих видань національного виробника з аналогічними виданнями видавництв з Російської Федерації та Республіки Білорусь тощо.
Підготовлений Держкомтелерадіо законопроект має на меті запобігти виселенню колективів видавництв, видавничих організацій, книгарень та зберегти їх основну профільну діяльність – виготовлення та розповсюдження різнопланової літературию Отже, реалізація положень цього закону сприятме задоволенню духовних потреб особи, суспільства у видавничій продукції, зміцненню позицій української книги на вітчизняному та зарубіжному ринках.
Законопроектом передбачено внести зміни:
до статті 5 Закону України «Про приватизацію державного майна» в частині встановлення, що видавництва, видавничі організації, підприємства поліграфії та книгорозповсюдження, за винятком тих, які не підлягають приватизації, приватизуються за умови збереження їх цільового призначення. Переважне право на приватизацію видавництв, видавничих організацій, підприємств поліграфії та книгорозповсюдження мають трудові колективи цих підприємств;
до Закону України «Про видавничу справу» - пропонується частину першу статті 6 викласти у такій редакції: “Приватизація видавництв, видавничих організацій, підприємств поліграфії та книгорозповсюдження здійснюється з урахуванням особливостей приватизації цих підприємств».