| Державні телерадіокомпанії та комунальні друковані ЗМІ широко висвітлюють заходи щодо увічнення пам’яті видатного українського письменника Павла Загребельного. Зокрема, про життя та творчість відомого прозаїка і громадського діяча йшла мова у теле- та радіопередачах літературного спрямування, випусках новин обласних та регіональних ДТРК. |
Тематичні матеріали про постать Павла Загребельного публікуються і у друкованих засобах масової інформації. Так, на Миколаївщині у газетах започатковані та ведуться окремі рубрики - «Пам’яті Павла Загребельного», «Вшанування пам’яті великого письменника» та ін.
На Івано-Франківщині комунальні видання «Вперед», «Дзвони Підгір’я», «Гуцульський край», «Свіча», «Новини Підгір’я», «Злагода», «Голос Покуття», «Західний кур’єр», «Ратуша», «Вісті Калущини», «Верховинські вісті» знайомлять читачів з біографією видатного письменника та розповідають про його внесок у скарбницю української та світової літератури.
У листопаді в галереї Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України пройшла документально-книжкова виставка, присвячена життю і творчості великого українського прозаїка ХХ сторіччя Павла Загребельного. На ній вперше було оприлюднено матеріали, частина з яких тривалий час зберігалася під грифом «таємно». Це різноманітні фотографії, редакційні і видавничі екземпляри романів, повістей, сценаріїв, рецензії на твори інших авторів тощо.
На відкритті виставки про Павла Загребельного розповідали його дружина Елла і син Михайло. Участь Михайла Загребельного запланована і в роботі III Київської міжнародної книжкової виставки «Книжкові контракти», що відбудеться з 15 по 18 грудня в Українському домі.
Інформаційно: Павло Загребельний (24 серпня 1925 – 3 лютого 2009) – український письменник, Герой України, лауреат Шевченківської премії. У його творчому доробку - два десятки масштабних прозових творів. Найвідоміші з них — романи «Роксолана», «Євпраксія», «Я, Богдан», «Диво».
Указом Президента України від 05.02.09 № 72 «Про увічнення пам’яті Павла Загребельного» передбачається щорічне проведення літературних вечорів, круглих столів, книжкових виставок, інших заходів, присвячених літературній та громадській діяльності письменника, видання його творів тощо.