• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Депутати пропонують Кабінету Міністрів самому визначати розмір ліцензійного збору, експерти з цим не погоджуються
опубліковано 11 березня 2009 року о 15:04

Комітет з питань свободи слова та інформації на своєму засіданні 6 березня рекомендував парламенту прийняти за основу і в цілому законопроект про внесення змін до Закону "Про телебачення і радіомовлення" (щодо визначення розміру ліцензійного збору).

Як повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної Ради, цей законопроект (реєстр. №3681) має на меті врегулювати визначення розміру ліцензійного збору за видачу, переоформлення та продовження ліцензії провайдера програмної послуги та удосконалення порядку визначення розміру ліцензійного збору. Зміна методики розрахунку ліцензійного збору у 2008 році, зазначається у пояснювальній записці автора законопроекту депутата В.І.Ландіка, призвела до значного зростання розміру ліцензійного збору за видачу, переоформлення та продовження ліцензій, наслідком якого може стати знищення регіонального та місцевого мовлення в більшості населених пунктів України. А це в свою чергу призведе до збільшення безробіття та погіршення фінансово-економічного стану працівників цих організацій. За період дії (менш ніж півроку) нової методики понад 20 компаній звернулось до Національної ради з проханням відстрочити термін сплати ліцензійного збору, а 7 компаній вже були позбавлені можливості отримати, продовжити чи переоформити ліцензії через відсутність коштів на сплату ліцензійного збору.

Законопроектом пропонується закріпити за Кабінетом Міністрів України функцію щодо визначення розмір збору за видачу і продовження строку дії ліцензій на мовлення та ліцензій провайдера програмної послуги, а також удосконалення порядку визначення розміру ліцензійного збору з урахуванням впливу економічної кризи на фінансовий стан телерадіоорганізацій.

На думку членів Комітету, прийняття законопроекту дозволить стабілізувати роботу та зняти напругу в телерадіоорганізаціях в умовах економічної кризи. Однак, Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради щодо поданого законопроекту не поділяє оптимістичних прогнозів. Воно зауважує, що відповідно до частини другої статті 31 чинного Закону України «Про телебачення і радіомовлення» встановлення розміру ліцензійного збору за видачу і продовження строку дії ліцензій на мовлення нині базується на певній методиці, яка розробляється Національною радою з питань телебачення і радіомовлення. Натомість, зауважують експерти, законопроект, анулюючи цю норму, не містить положень, які давали б відповідь на питання, хто та в який спосіб має розробляти методику та здійснювати ці розрахунки після його прийняття. Оскільки функція визначення розміру ліцензійного збору покладається законопроектом на Кабінет Міністрів України, то, на думку управління, на нього має покладатися й функція розробки і затвердження методики розрахунку його розміру.

Також експерти звертають увагу депутатів на те, що зміна методики визначення розміру вищезазначеного збору може вплинути на формування доходної частини Державного бюджету України. Відтак, згідно з частиною другою статті 27 Бюджетного кодексу України законопроект має містити відповідне фінансово-економічне обґрунтування.

Узагальнюючий висновок Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради: за результатами розгляду в першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу з урахуванням висловлених зауважень.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux