| Студія Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії стала базою для проведення зборів методичного об`єднання вчителів художньої культури. Буковинські вчителі завітали до телевізійників, аби з перших уст дізнатися, як їм краще проводити уроки. |
Художня культура – це новий шкільний предмет, який ввели у навчальну програму в минулому році для дев`ятикласників, а тепер вже й для учнів десятих. Всього на цю дисципліну виділяється одна година на тиждень. На цих уроках діти вивчають історію створення шедеврів мистецтва, види і жанри образотворчого і музичного мистецтва, театру, фотографії, а також тенденції розвитку кіно та телебачення.
У методичному посібнику з викладання предмету «Художня культура», де окреслені теми уроків, виділяються заняття про екранні мистецтва: кіно, відео, телебачення, як мистецтво і засіб комунікації.
Оскільки предмет зовсім новий, чернівецьким викладачам було особливо цікаво дізнатися про телевізійну «кухню» зсередини, аби ці знання передати своїм учням. Тому Чернівецька ОДТРК відкрила двері своєї студії для викладачів та поділилася секретами цього виду мистецтва. Шефство над групою педагогів взяла на себе одна з найдосвідченіших майстринь телевізійної творчості, заслужений діяч мистецтв України Антоніна Павлівна Фантух, яка створила не одну сотню телепрограм.
Здавна люди шанують та бережуть свою історію, і працівники ЧОДТРК не виняток. А тому відвідини телестудії розпочали з перегляду передачі, що вийшла з-під пера Антоніни Фантух з циклу «Телелітопис краю» про витоки, історію створення та перші телепрограми, які виходили в ефір ще з Цецинського радіотелевізійного передавального центру, де була розташована на початку 60-х телестудія. Адже саме тут зародилось буковинське телебачення, яке цьогоріч відзначає півстолітній ювілей.
На практичному прикладі журналіст-екскурсовод розповіла про всі етапи створення та виходу в ефір телепродукту, про редакційну політику нашої компанії та творчі будні, які для тих, хто поєднав свою долю з телемистецтвом, стали і святом, і натхненням, і покликанням на все життя.
Викладачі познайомились з журналістами, режисерами та звукорежисерами, операторами та інженерами відеомонтажу та, навіть, самі спробували себе у ролі ведучих. І тепер, завдяки Чернівецькій ОДТРК, зможуть переповісти дітям про усі технічні та творчі моменти змістовного наповнення того, що доносить до них голубий екран.