• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Чернівецьке телебачення відсвяткувало свій піввіковий ювілей
опубліковано 11 листопада 2011 року о 14:15

10 листопада у Чернівецькому музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської відбулися урочистості з нагоди 50-річчя обласного телебачення. Участь у заході взяв Голова Держкомтелерадіо України Олександр Курдінович.

На святковий вечір в обласний театр запросили ветеранів чернівецького телебачення, нинішніх працівників із родинами, а також численних гостей.

Колектив ОДТРК привітав Голова обласної державної адміністрації Михайло Папієв. Він відзначив, що телевізійна галузь - важлива складова буковинської економіки, основа інноваційного розвитку краю.

Під час свята згадували найкращі роки та досягнення телебачення Буковини: на великому імпровізованому екрані у залі театру  не раз поставали кадри, які вже є золотим фондом телебачення Буковини.

Перша пробна телепередача, яка тривала всього п’ять хвилин вийшла в ефір 27 вересня 1961 року. Диктор пропонувала не подивитись, а «послухати обласні вісті», що складались всього з двох інформацій. До 4 жовтня вийшло ще дві пробні телепередачі.

Першу офіційну передачу обласного телебачення чернівчани побачили в ефірі 12 жовтня 1961 року, її редактором був Петро Романюк, а ведучими перші диктори Людмила Єгорова та Драгош Буджак.

За час, що минув, талановитими редакторами, режисерами та іншими творчими працівниками написано справжній телевізійний літопис Буковини. Телевізійники Чернівецької ОДТРК пишаються тим, що вони причетні до творчого зростання багатьох талановитих і відомих людей України - Володимира Івасюка, Назарія Яремчука, Івана Миколайчука, Василя Зінкевича, Софії Ротару.

У вересні 1970 року на Театральній площі міста Чернівці у прямому ефірі телепрограми "Камертон доброго настрою" вперше прозвучала незабутня "Червона рута" Володимира Івасюка. В 1971-му році у спільній передачі Чернівецької студії і центрального телебачення «Алло, ми шукаємо таланти» вперше телеглядачі з усієї України побачили буковинську «Смерічку», якою керував Левко Дутківський.

В 1976 році на Чернівецькому телебаченні введено в дію апаратну відеозапису. В архіві Чернівецької ОДТРК зберігається перша передача, перший відеосюжет, записаний за участю гурту «Червона Рута» і його солістки Софії Ротару, над якими працювала вже творча група.

В 1979 році на Чернівецькому телебаченні почала працювати пересувна вiдеозаписуюча станція, яка дала можливість проводити відеозапис з будь-якого куточку Чернівецької i сусiднiх областей. Того ж року починається поступовий перехід на телевiзiйне мовлення в кольоровому зображенні.

Повноцінне кольорове телебачення в Чернівцях з’явилося на початку 80-х років і перші передачі записані в новому форматі були дитячі.

Чернівецькі телевізійники були першими в Україні, хто запровадив передачі прямого ефіру з телефонним контактом із телеглядачами.

Нинішнє покоління телевізійників продовжує кращі традиції своїх попередників. Програми та творчі проекти Чернівецької ОДТРК неодноразово ставали лауреатами міжнародних телерадіофестивалей. «Це - заслуга всього нашого колективу, - говорить Генеральний директора телерадіокомпанії Любов Олексіївну Годнюк. - Навіть багатьох поколінь телевізійників. Адже люди, які сьогодні працюють, пройшли велику гарну потужну школу Чернівецького державного телебачення, яке сьогодні святкує 50 славних літ».

Незабаром в історії Чернівецького телебачення розпочнеться новий період. «З листопада плануємо виходити в ефір у цифровому форматі, - розповідає Любов Годнюк. - Сьогодні телекомпанія покриває цифровим сигналом дві зони - міста Чернівці та Новодністровськ з прилеглими територіями. Ми єдина телекомпанія в області, яка має дві цифрові ліцензії на покриття сигналом цих територій . Цифрове телебачення – це зовсім інша якість телебачення. Здійснюється проект за рахунок державних коштів, оскільки держава сьогодні дбає про те, щоб жителі найвіддаленіших куточків України мали державний телеканал , якісний сигнал, якісний контент»

Сьогодні телеканал «Буковина» мовить двадцять чотири години на добу, в тому числі й в он-лайн режимі в Інтернеті. У структурі обласної телерадіокомпанії функціонує Головна редакція мовлення румунською мовою, обсяг мовлення якої становить майже 25% від загального обсягу телевізійних програм та проводового радіомовлення.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux